Pátek , 18. 10. 2024

Lukáš

Microsoft Edge je stále rychlejší

10. 06. 2024

10. 06. 2024

Microsoft Edge neustále získává nové funkce, ale mnohé z nich nejsou tak užitečné. Naštěstí nejnovější vylepšení udělá radost téměř každému: rychlejší výkon.

Microsoft se snaží svůj prohlížeč neustále zrychlovat

Microsoft v rámci svého interního projektu „WebUI 2.0“ přepisuje mnoho prvků rozhraní ve webovém prohlížeči Edge, aby se načítal rychleji a lépe reagoval. Panel Browser Essentials byl první komponentou, která byla přepracována, a Microsoft uvádí, že je „nyní o 42 % rychlejší pro uživatele Edge a o neuvěřitelných 76 % rychlejší pro ty z vás na zařízení bez SSD nebo s méně než 8 GB RAM“.

Přestože je Microsoft Edge nativní desktopová aplikace, prvky jako stránka Nová karta, stránky nastavení, boční panely a další rozhraní prohlížeče jsou v podstatě vložené webové stránky. Tato vložená zobrazení mají stejný problém jako mnoho běžných webů a webových aplikací – může chvíli trvat, než se důležitá tlačítka a nabídky plně načtou. Google Chrome, Mozilla Firefox a většina ostatních webových prohlížečů má také mix nativních a webových rozhraní (celé rozhraní Firefoxu je stylizováno pomocí CSS ).

Microsoft nyní pracuje na aktualizaci panelu Oblíbené, který by měl být o „40 % rychlejší“ a další součásti budou v následujících měsících přepracovány.

Microsoft v příspěvku na blogu uvedl: „V tomto projektu jsme vytvořili zcela novou architekturu markup-first, která minimalizuje velikost našich balíčků kódu a množství kódu JavaScript, který běží během inicializační cesty uživatelského rozhraní. Tato nová interní architektura uživatelského rozhraní je modulárnější a my nyní spoléháme na úložiště webových komponent, které jsou vyladěny pro výkon na moderních webových strojích.“

Je skvělé, že Edge je o něco rychlejší a pohotovější, ale odstranění veškerého nesouvisejícího odpadu, který se v průběhu let nahromadil (jako hry v postranním panelu a dravé půjčky BNPL), by také pomohlo výkonu a použitelnosti. To se však pravděpodobně nestane, takže si zkuste užít svižnější rozhraní. Můžete také zkusit přejít na Firefox, který v některých výkonnostních benchmarcích překonává Chrome a Edge a má mnohem méně funkcí.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek