Středa , 25. 12. 2024

Boží hod - 1. svátek vánoční

Milujete natáčení z mobilu? Se stabilizátorem zvládnete víc

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem
OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

31. 10. 2021

Máte v kapse pořádné mobilní dělo, ale stále vašim záběrům z mobilního telefonu něco chybí? Možná jsou záběry moc roztřesené, nepůsobí profesionálně, nebo jsou stále ze stejných úhlů. Vyzkoušejte chytrý stabilizátor pro mobilní telefon a uvidíte, že se vaše tvůrčí svoboda, a hlavně výsledný filmeček dostanou na novou úroveň.

Jak funguje stabilizátor pro smartphone?

Stabilizátor na mobil připomíná takovou zvláštně prohnutou selfie tyč a podobně se i ovládá. Mobilní telefon do tzv. ručního stabilizátoru jednoduše naklapnete a pomocí tlačítek na stabilizátoru můžete předávat pokyny mobilu i využít speciální funkce stabilizátoru – zapínat/vypínat natáčení, zoomovat, aktivovat zvláštní režimy a funkce atd. Který si ale v nabídce různých výrobců vybrat? My jsme si oblíbili ruční stabilizátory od DJI – společnosti, kterou znáte hlavně jako výrobce dronů a pro kterou je tedy vývoj stabilizačních mechanismů druhou přirozeností.

Ruční stabilizátor OM 4

Jako první vám představíme 4. generaci stabilizátorů pro mobily od DJI – OM 4. Tato řada poprvé odvrhla jméno Osmo Action a novinka vyšla pod úspornějším a stylovějším názvem OM 4. Vedle názvu se největší inovací této generace stal magnetický design, kdy mobilní telefon na stabilizátor připojíte pomocí magnetického kroužku a svorky. Do akce jste tak ready ještě dřív než kdy jindy.

OM 4 vydrží na jedno nabití stabilizovat až 15 hodin, takže klidně celý den, co se pohybujete s mobilem v terénu. O stabilní záběry při sledovačkách i přiblížení se postarají funkce ActiveTrack 3.0 a DynamicZoom, stabilizátor také sám upraví polohu telefonu díky speciálnímu senzoru, který sleduje pohyby objektu, a vy tak natočíte krásné záběry i pod úhlem. To ale není ani zdaleka vše – výsledný filmeček pak pomocí aplikace DJI Mimo a předpřipravených storyboardů automaticky sestříháte a doplníte hudbou a speciálními efekty. OM 4 je kompatibilní s telefony o šířce 67–84 mm a tloušťce 6,9–10 mm.

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

OM 4 a OM 4 SE s magentickým kroužkem

Stabilizátor s vysouvací selfie tyčí OM 5

Nejvyspělejším stabilizátorem z rodiny DJI je aktuálně OM 5. 5. generace nově nabízí v rukojeti ručního stabilizátoru skrytou vysouvací selfie tyč a novou funkci ShotGuides, která automaticky rozpozná prostředí, ve kterém natáčíte, a dává vám průběžně kreativní tipy, jak vykouzlit ty nejoslnivější záběry. Vylepšené algoritmy stabilizace fungují zase o něco lépe a jsou přizpůsobeny i větším a těžším telefonům.

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

OM 5 s vysouvací selfie tyčí

Stabilizátor OM5 můžete ovládat gesty a se sledováním objektů vám pomůže nový ActiveTrack 4.0. Režim Selfie vám zase pomůže zachytit krásu vašich obličejů. Chcete se nechat vést? Story Mode funguje tak, že si vyberete šablonu a následujete její pokyny. Výsledkem je profesionální krátké video, aniž byste měli zkušenosti s natáčením nebo střihem videí. Z dalších pak zmiňte třeba Panorama, CloneMe Panorama, DynamicZoom, TimeLapse nebo SpinShot pro otáčející se záběry jako z MTV. Stabilizátor OM 5 seženete ve 2 barvách a můžete si ho potunit spoustou nápaditého příslušenství.

Není konečně na čase začít pomocí mobilního telefonu natáčet profesionální, neroztřesená videa?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek