Sobota , 10. 05. 2025

Blažena

Nejtenčí 17palcový herní notebook na světě?

06. 11. 2013

06. 11. 2013

Americká společnost Maingear, výrobce vysoce výkonných PC a notebooků, oznámila dle svých slov nejtenčí herní 17palcový notebook na světě pod jménem Pulse 17.

Za nemalý výkon vděčí hlavně 4jádrovému procesoru Intel Core i7 4700HQ běžícímu na 2,4 GHz (až 3,4 GHz díky Turbo Boost Technology) s nemalým TDP 47 W a grafické kartě nVidia GeForce GTX 765M (768 CUDA jader se základní frekvencí 850 MHz) s 2GB GDDR5 128bitové grafické paměti tikající na 2 000 MHz. Ty doplňuje 16 GB RAM či dva SSD v RAIDu, kterým pro dostatek místa na data sekunduje 1TB klasický pevný disk. Zvolit si též můžete z několika typů barev šasi – bílou, žlutou, oranžovou, zelenou apod.

Nepřekvapí vás, že ani cena není malá, objednat lze již od 2 099 $, tedy necelých 40 200 Kč. Při plné konfiguraci však není problém přehoupnout se přes cenovku 3 000 $.

A co jej, kromě již zmíněných parametrů (a ceny) činí tak jedinečným? Jeho šířka: pouhých 2,2 cm. Netušíme, zda-li je to opravdu nejméně na světě, ale jsme si jistí, že to opravdu není moc! Otázkou zůstává, jak se takový stroj uchladí?

Zdroj: Maingear, nVidia

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek