Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Jaké jsou nové plazmy a LCD Panasonic pro rok 2013

19. 02. 2013

Panasonic uvádí na trh nové modelové řady svých televizorů. Nesou se v chytrém duchu a zase o kousek ukrojí z výsadních funkcí multimediálních přehrávačů. Máme tu i nový design a u LCD se pak již setkáme výhradně s IPS displeji.

Při návrhu modelů pro tento rok, byl kladen velký důraz na možnosti přizpůsobení televizorů potřebám jednotlivých uživatelů, pokročilé síťové funkce, rozšířenou konektivitu a design. Tradičně byla velká pozornost věnována i posunu v obrazové kvalitě.

Otázku zlepšení 2D i 3D obrazu u LCD vyřešilo uvedení nové generace IPS panelů. Díky jejich vylepšené technologii nabízejí televizory širší pozorovací úhel bez degradace obrazu. Použití 3 600Hz technologie Back Light Scanning (BLS), umožňující přesné řízení podsvětlení střídavým přepínáním horního a dolního segmentu LED diod při reprodukci každého snímku, spolehlivě zamezuje rozmazání obrazu. Lepšího kontrastu bylo dosaženo pokročilou gamma korekcí a zvýšenou kontrolou úrovně podsvětlení v 16 oblastech panelu, což umožňuje reprodukovat černou barvu bez nežádoucích příměsí šedi.

V obchodech nové modely ještě nejsou. Ale budou stát za to…

 

Sledujte TV a zároveň streamujte druhý program na tablet

Poprvé se letos ve výbavě televizorů Panasonic objeví Twin HD tuner. Dvoutunerové řešení umožní sledovat jeden program a zároveň nahrávat jiný, nebo sledovat jeden program na vašem televizoru, zatímco jiný člen rodiny se bude díky funkci Watch & Share dívat na svůj program na tabletu nebo smartphonu. Sledovat můžete také dva programy zároveň. Během vysílání zpravodajské relace vám tak neunikne vývoj právě probíhajícího sportovního přenosu.

Se dvěma tunery můžete nahrávat jeden pořad a zároveň sledovat jiný, nebo dokonce nahrávat dva různé pořady současně, zatímco jste pryč a to na stejný disk. Kombinací integrovaného rozhraní USB 3.0 s externími disky určenými pro nahrávání videa z TV (např. Western Digital My Book AV-TV) dosáhnete kvalitních nahrávek i bezproblémového přehrávání.

 

Upravte si rozhraní podle sebe – kamera vás pozná

Nově si každý uživatel (tedy i víc členů jedné rodiny) může individuálně nastavit úvodní obrazovku – Můj Home Screen. Televizor díky Skype kameře rozpozná, kdo před ním právě sedí a otevře úvodní obrazovku identifikovaného uživatele. Tomu se pak zobrazí například vysílání oblíbeného kanálu, předpověď počasí, poznámky se schůzkami v Google kalendáři nebo nabídka oblíbených aplikací.

Další funkce Swipe & Share 2.0 umožní přehrávat na televizoru obrázky a videa ze smartphonu nebo tabletu (platformy iOS/Android) pouhým přetažením z displeje telefonu směrem k televizoru. Rovněž lze poslat obraz i z televizoru do mobilního zařízení či si na něm v průběhu přehrávání televizního kanálu pustit jiný program. Nově bude možné přes televizor sdílet fotografie či videa z jednoho telefonu na druhý.

 

Pište a malujte na svou televizi

Nabídka funkcí v televizorech Panasonic se v roce 2013 rozšíří rovněž o dotykové pero, které umožní malovat a psát do fotografií přímo na obrazovce televizoru. Uživatel si pak může stáhnout upravené obrázky zpět do svého telefonu a poslat je svým přátelům.

VIERA Remote App 2.0 kromě již zmíněného Swipe & Share a nahrávání na pevný disk nově přináší spouštění a ovládání aplikací v mobilním zařízení, možnost využít tablet jako gamepad nebo přímo ve smartphonu přehrát multimediální soubory díky DLNA přenosu dat. K vyhledávání televizních pořadů nebo např. informací v internetovém prohlížeči hlasem nově slouží hlasová interakce. V nabídce je 18 evropských jazyků (o češtině se výrobce nezmiňuje). Pomocí aplikace VIERA Remote 2.0 nainstalované do ovladače Smart VIERA Touch Pad Controller, smartphonu nebo tabletu položí uživatel dotaz, který se převede na text a v televizoru vyhledá relevantní výsledek.

Na evropský trh bude uvedeno celkem 12 nových plazmových modelů a 28 LCD LED modelů televizorů Panasonic. Výše uvedené funkce samozřejmě nebudou dostupné na všech modelech. Plazmové televizory Panasonic Smart VIERA 2013 zahrnují řady ZT60, VT60, GT60, ST60 a X60 v různých úhlopříčkách. V LCD segmentu pak řady WT60, DT60, FT60, ET60, E6, EM6, X6, XM6 a B6. Na trhu budou většinou v prvním čtvrtletí, ojediněle začátkem léta. Jakmile se objeví v obchodech, podíváme se na ně detailněji…

zdroj: TZ Panasonic + TZ Panasonic

 

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek