Neděle , 06. 07. 2025

Jan Hus

Nokia 3310 – král se vrací

05. 03. 2017

05. 03. 2017

Nokia 3310 byla, na rozdíl od Xindla X, in a… ..už se vrací jako retro. Již na konci dubna se objevily zprávy o vzkříšení Nokie 3310. Každý, řekněme, zkušený muž před krizí středního věku jistě ví, o čem je řeč…

Byť nás většina asi podlehla možnostem chytrých telefonů, jistě občas zavzpomíná na staré dobré časy 2G sítí a jednobarevných displejů. Nokia 3310 byla dlouho synonymem stylového telefonu pro mladé. Nyní se má vrátit v novém těle s novými funkcemi a bez dotykového 2,4palcového displeje. Nabíjet se bude již přes mikro USB konektor a nepřijde ani o 2Mpix foťák a 16GB interní paměti, čtečku mikro SD karet. Půjde tedy o low-end. Slibuje pohotovostní výdrž okolo měsíce a dobu hovoru 22 hodin a kdo z nás to má?

Zdroj: Nokia

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Bose představilo dvě nové audio novinky – bezdrátová sluchátka QuietComfort Earbuds s aktivním potlačením hluku a kompaktní soundbar Smart Soundbar s podporou Dolby Atmos. Obě zařízení lákají na špičkový zvuk a moderní funkce za dostupnou cenu, což z nich dělá atraktivní volbu pro náročné uživatele, kteří hledají kvalitní poslech jak pro hudbu, tak pro filmy.
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek