Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Acomp začíná s distribucí spotřební elektroniky Ferguson

12. 04. 2007


Společnsot Acomp s.r.o., která uvedla na trh první česky lokalizovaný DVD/DivX přehrávač, rozšířila své portfolio výrobků o produkty polského výrobce, značku Ferguson Digital Multimedia.

Tato značka není v Čechách úplně neznámá. Výrobky Ferguson (v komunitě se zabydlela přezdívka “Ferda”) jsou známy uživatelům satelitní techniky. Ferguson si za několik let na českém trhu získal mnoho příznivců a stálých zákazníků, díky výborné kvalitě hardware, ale především skvělému softwarovému vybavení svých přístrojů za velmi přijatelné ceny. Acomp s.r.o. chce v tomto trendu pokračovat a díky svým zkušenostem z oblasti DVD/DivX zařízení ještě vylepšit pozici značky Ferguson na českém trhu.

Tolik oficiální tisková zpráva. Acomp se teď rozhodl značku Ferguson u nás vzkřísit a dováží od ní hlavně DVD přehrávače a rekordéry. Zajímavá je trojice pěkně vyhlížejících A/V receiverů, což je trochu unikum. Do tohoto segmentu se noname značky zatím moc nepouštějí a určitě bude zajímavé zjistit, zda jsou kvalitativně s těmi zavedenými značkami alespoň trochu přirovnatelné.

Ferguson D770HX

Do tohoto nového, velmi dobře vybaveného modelu DVD přehrávače vkládá dovozce asi naděje největší. Základem je starý dobrý čipset Mediatek 1389, takže se ve firmware můžeme těšit na spoustu zajímavých dodělávek. Hlavně DivX maniakům bude imponovat prakticky absolutní možnost nastavení vlastností DivX titulků včetně libovolné pozice na obrazovce.

Moderní přehrávač se dnes už skoro neobejde také bez kvalitního HDMI výstupu a vstupu pro různá USB zařízení. Již brzy přineseme komplexní redakční test této novinky.

DVD rekordéry s i bez HDD a A/V receivery

Aby byla nabídka elektroniky Ferguson celistvá, najdeme zde i dvojici DVD rekordérů. Jednak základní RW-660 a harddisková verze 770HD se 160GB diskem. Kromě výtečné podpory různých formátů s českým menu i DivX titulky však nepřináší žádnou zásadní inovaci, jakou by byl třeba DVB-T tuner, a záleží hlavně na koncové pultové ceně. V reáliích dnešního trhu, kdy i renomovaní výrobci typu Samsung nebo LG strhávají cenu hodně dolů, to nebudou mít vůbec jednoduché.


Harddiskový model 770HD se 160GB

Opravdu zajímavě vypadá kolekce A/V receiverů této značky. V nabídce jsou tři modely s odstupňovanou výbavou. Zarytí Hi-Fisti se jim asi vyhnou jak čert kříži, ale dva nižší modely AV-560 a AV-660 by mohli zaujmout ty, co si chtějí pořídit pořádné kino, ale nechtějí za to příliš zaplatit.


Nejvyšší model A/V receiveru s třemi HDMI vstupy AV-770

Nejzajímavější je vrcholný 7.1 model AV-770. S předpokládanou cenou necelých 11 tisíc s daní je doslova nepěchovaný výbavou. Má kupříkladu vlastní USB vstup se schopností samostatně z něj přehrávat multimediální soubory a hlavním lákadlem jsou tři HDMI vstupy a jeden výstup. Když uvážíme, že za solidní samostatný HDMI přepínač dáme i 5000 Kč, není cena tohoto modelu vůbec nezajímavá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek