Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Nový cestovní router od TP-Link je hotspot pro vše

25. 06. 2024

25. 06. 2024

Cestovní směrovače jsou oblíbeným způsobem, jak nastavit síť Wi-Fi odkudkoli, ať už pomocí kabelového nebo mobilního internetu. Společnost TP-Link nyní vydala cestovní router s několika působivými možnostmi připojení a kompaktním designem.

Čím nový router překvapí?

Nový cestovní router TP-Link Wi-Fi 6 TL-WR1502X je malý cestovní router, který může fungovat jako běžný router s ethernetovým připojením, přístupový bod, prodlužovač dosahu nebo jako tethering. hotspot. Je dostatečně kompaktní, aby se vešel do většiny tašek, a k napájení používá USB Type-C, takže můžete sdílet kabely a nabíječky s ostatními zařízeními Type-C.

Cestovní router TP-Link nemá žádné vestavěné mobilní připojení – musíte připojit telefon přes port USB a poté se připojit přes USB k routeru. Wi-Fi síť cestovního routeru by měla mít silnější signál než samotný telefon, ale protože připojení stále přichází z vašeho telefonu, router nepotřebuje vlastní datový tarif. Port USB lze také použít pro připojení úložného disku, který pak funguje jako úložiště NAS pro všechna připojená zařízení.

Cestovní router podporuje dvoupásmovou Wi-Fi 6 s rychlostí až 1,2 Gbps v pásmu 5 GHz a 300 Mbps v pásmu 2,4 GHz. K dispozici jsou také dva ethernetové porty a fyzický přepínač pro změnu režimu Wi-Fi.

TP-Link také zahrnoval podporu pro připojení VPN, včetně OpenVPN, WireGuard, L2TP a PPTP. To vám dává možnost přesměrovat veškerý síťový provoz prostřednictvím služby VPN (nebo vašeho vlastního serveru někde jinde) bez instalace aplikací VPN na všechna vaše zařízení.

TP-Link ve své tiskové zprávě uvedl: „Cestovní router TL-WR1502X s režimy Wi-Fi pro téměř jakýkoli scénář poskytuje uživatelům Wi-Fi, kdekoli ji potřebují. Ať už jste na cestách nebo doma, uživatelé mohou zůstat ve spojení při kempování nebo v obytném voze pomocí USB tetheringu, který převede data jejich telefonu na stabilní Wi-Fi síť pro všechna zařízení.“

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek