Pátek , 22. 11. 2024

Cecílie

Nvidia uvádí GeForce GT 730

21. 06. 2014

21. 06. 2014

Vetšinou píšeme o tom nejlepším z dílen ATI a Nvidia, což jistě zaujme, ale málokdo si karty koupí. Proto připomeneme méně pompézní událost tohoto týdne – vypuštění low-endové grafické karty Nvidia GT 730.

Referenční frekvence jsou 700 Mhz a 908 MHz pro 28nm GPU (GK107 jako má GeForce GT 740) a 1,8 GHz efektivně pro paměti typu DDR3 o šířce paměťové sběrnice 64 i 128 bitů, 64bitové čipy GDDR5 nabídnou frekvenci 5 GHz. Vše při standardní kapacitě 1 GB typů. Očekávejme produkty s o poznání více paměti: 2 a 4 GB. CUDA procesorů je tu 96 u nejslabšího modelu, resp. 384 u silnějších.

Hned po té se samozřejmě vyrojilo množství produktů od většiny výrobců grafických karet jako MSI, eVGA, Manli, Zotac, Gainward apod. Vzhledem k cílové skupině nepřekvapí u většiny výrobců ani provedení typu „low-profile“ do malých počítačů. Ceny očekávejme okolo 40 až 60 USD (asi 810 Kč až 1 200 Kč).

Nás zaujal produkt společnosti KFA2 s názvem GT 730 EX OC. Ten přichází rovnou s decentně přetaktovaným grafickým procesorem na 954 GHz, 1 GB GDDR5 pamětí zůstal nedotčen.

Zdroje: Nvidia, KFA2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek