Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Diskuze k článku

2 komentáře

  1. Re: Ponorka odražená ode dna – druhý život „kazeťáku“ skoro …
    Používat podobné přístroje ve funkci aktivních reproduktorů k počítačům, notebookům, MP3 přehrávačům, mobilům atd. je myšlenka správná. Ve většině případů to hraje lépe než aktivní bedničky k počítači za pár stokorun a v případě lepších „Hi-Fi věží“ může být zvuk pro běžného smrtelníka velice pohodový. Navíc se tím prodlouží život přístroji, který by jinak mohl skončit na smetišti, takže je to správné i z ekologického hlediska.

    Jediná komplikace je přesně ta, na kterou jste narazil vy – tedy chybějící linkový vstup (Line-in neboli AUX). Řešení s kazetovým adaptérem je sice jednoduché, ale většinou to zvuk degraduje, což je škoda.

    Bez zásahu do přístroje se nabízí ještě použití FM transmiteru (vysílače). Je to ale výrazně dražší než kazetový adaptér, takže se to vyplatí jedině v případě, že člověk už nějaký FM transmitter má. Taky to komplikuje fakt, že většina FM transmitterů je uzpůsobena pro použití v autě, takže je nutné napájení přes autozásuvku pro zapalovač cigaret. Napájecí adaptéry z 230V střídavých na 12V stejnosměrných s touto autozásuvkou sice existují, ale jsou to další peníze. U vás to navíc degraduje fakt, že tuner nemá stereo dekodér. Čili tato cesta taky není přímá.

    Škoda je, že nejste kutil, nebo nemáte nějakého třeba v rodině nebo mezi kamarády. Daewoo ACD-510M má totiž mechanický přepínač vstupů Tuner/Tape/CD, takže vytvoření AUX vstupu by nemělo být složité. Stačilo by odpojit kablík (či přerušit vodivé cesty na plošném spoji) vedoucí od CD mechaniky ke kontaktům na přepínači vstupů a místo nich zapojit přívodní kablík. Asi by se ani nemusela řešit panelová CINCH zásuvka na přístroji. Stačilo by na vhodném místě vyvrtat do zadní stěny přístroje otvor a tudy protáhnout kablík dovnitř. Jako kablík se dá použít běžná šňůra, která má na jednom konci stereo JACK („sluchátkový“ JACK) a na druhém konci dva konektory CINCH (nebo JACK či cokoli jiného). CINCH konektory se odstřihnou, vodiče odizolují a přiletují – společná zem (stínění) na zem v přístroji, „živé“ vodiče (vnitřní žíly) na kontakty přepínače vstupů.

    Pro úplnost dodávám, že servisní manuál je ke stažení např. zde:
    http://elektrotanya.com/daewoo_acd-510m.pdf/download.html

    1. Re: Ponorka odražená ode dna – druhý život „kazeťáku“ skoro …
      Děkuji, přesně tak jsem přemýšlel. Není to o tom, že bych neměl peníze na nový mini systém či reproduktory, ale mám hloupou vlastnost vytvářet si k věcem vztah, snažím se je držet při životě, protože mám radost, když věci žijí a slouží (což třeba u mého prvního auta nebylo ani moudré, asi ani ekologické, ekonomické rozhodně ne). Navíc se mi to rádio prostě líbí.

      Rádio má stereo tuner, jen šumí mnohem více než mono, což se stává i „v lepších rodinách“… 🙂 Ale s tím FM transmitorem, to je též zajímavý nápad, jen ten adaptér 220V/12V, to jsou určitě nějaké dvě stovky. Ale jako možnost „bezdrátových reproduktorů“ např. z postele (mám u ní zásuvku) to nezní jako špatný nápad, protože i ten mám právě doma nevyužitý s Aux-in. Zbavil bych se tím dlouhého kabelu, vidíte to mě nenapadlo. I když ta kazeta mě zkrátka nadchla cenou. :o)

      Děkuji za reakci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek