Pondělí , 23. 09. 2024

Berta

Představení krále jménem Titan X

18. 03. 2015

18. 03. 2015

Společnost Nvidia včera formálně vypustila svůj nový „top“ produkt GeForce GTX Titan X, který vystřídá již postarší Titan Black s „pouhými“ 6 GB grafické paměti, což je polovina oproti nástupci. To ale není zdaleka vše.

TIP: Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

Grafický 28nm procesor disponuje 3 072 CUDA jádry (versus 2 880 jednotek u staršího bratra) a pro textury  tu máme 384bitové GDDR5 paměti s celkovou kapacitou 12 GB.

Srovnání GeForce GTX Titan X vs. Titan Black.

Celkový nárůst výkonu má ve srovnání s Titanem Black činit rovných 50 %. U toho byl udáván výpočetní výkon 5,1 TFLOPS (FLoating-point OPerations per Second). U novinky se mluví o 7,1 TFLOPS. Prostou matematikou tak dojdeme k nárůstu cca 39 %, počítám-li správně. Spotřeba TDP při tom zůstala na shodných 250 W.

Srovnání výkonů (nejen) GeForce GTX Titan X vs. Titan Black ve 3D Marku.

A teď se posaďte, cena při uvedení na trh bude oblíbených astronomických 999 USD (asi 25 500 Kč).

Zdroj: Nvidia

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek