Úterý , 25. 02. 2025

Liliana

Přesune VIA svoji produkci x86 procesorů?

21. 02. 2014

21. 02. 2014

Společnost VIA prý přesouvá své technologie i personál, určený k výrobě procesorů, na nový projekt do Číny. Oč půjde?

Autor: Boians Cho Joo Young, FreeDigitalPhotos.net Půjde o společný podnik s firmou spoluvlastněnou čínskou vládou, v níž má VIA podíl 20 %. Joint venture byla vyhlášena již na počátku roku 2014. Pokud celý by se záměr zadařil, Čína by měla mnohem snazší přístup k x86 procesorům pro své výrobky, samozřejmě pod novou značkou.

Firmu VIA svým způsobem mohou trošku tížit licence od Intelu, jehož pozornost tato akce jistě upoutá. To bude ale asi tak vše, protože v roce 2010 se Intel zavázal US Fair Trade Commission neházet konkurenci takříkajíc klacky pod nohy a protáhnout licencování PCI Express firmě VIA o dalších 6 let, tj. do roku 2016.

VIA údajně již oznámila dočasné zastavení dodávek x86 procesorů svým partnerům. Zatím však odmítá tyto zvěsti oficiálně komentovat s poukazem na skutečnost, že jejich procesorový byznys stále běží.

Rozhodně nám to nezní nerozumně, kdo z vás viděl v posledních letech nějaké zařízení s VIA procesorem? Navíc samotná VIA kdysi k technologiím x86 přišla pohlcením společností Cyrix a Centaur Technology včetně technologii – prvním procesorem VIA Cyrix III pro Socket 370.

 

Zdroje: DigiTimes, Wikipedie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek