Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

Převod MOV do AVI: jednoduše a zdarma

12. 12. 2008

12. 12. 2008

Možná vlastníte přístroj, který produkuje video soubory s příponou MOV. Tento soubor ale vyžaduje pro přehrání na počítači poměrně nepodařený software od Apple a na stolních nebo přenosných přehrávačích jej nepřehrajete skoro vůbec. Navíc je dosti prostorově neúsporný. Jak jej jednoduše a zadarmo převést na universální AVI, poradí tento návod.

Nejjednodušší cesta

Nesjnáze můžete převést video ve formátu MOV například do AVI v programu nazvaném Convert MOV to AVI. Program je zdarma a nevyžaduje instalaci dalších programů. Convert MOV to AVI stahujte například zde

Chcete-li výsledný soubor jako AVI, zvolte podle obrázku volbu XVID. Právě tyto volby mají vliv na výsledný formát souboru. V každém případě ale bude potom soubor jednak lépe komprimovaný (zabere méně místa) a také bude snáze přehratelný na různých zařízeních a počítačích. 

 

Pokročilejší metoda

K převodu souboru nám poslouží volně dostupný nástroj RAD Video Tools (stahujte zde). Po přímočaré instalaci nic nebrání jeho spuštění. Objeví se následující obrazovka, na které si nalistujete složku například s videi uloženými z fotoaparátu. Dále kliknete na soubor, který chcete převést na AVI video a stisknete tlačítko Convert a file.

Na další obrazovce můžete změnit název výsledného souboru (ale není to nutné), stejně jako změnit mnoho jiných parametrů. Ty jsou ale určeny zkušenějším uživatelům, přičemž pro náš účel není potřeba měnit vůbec nic. Stačí stisknout tlačítko Convert.

V dalším kroku je potřeba vybrat, jakou kompresi pro vytvoření AVI souboru použijeme. V roletce vybereme kompresi Xvid MPEG-4 Codec nebo případně DivX (či něco těmto názvům hodně podobného). Když stisknete OK, spustí se převod videa. Ve stejné složce jako původní MOV video najdete nyní i nové AVI video.

Pokud nejste s výsledkem spokojeni, můžete před stisknutím tlačítka OK stisknout ještě tlačítko Konfigurace. Pomocí něj se nastavují parametry komprese, které mají vliv na velikost výsledného souboru a kvalitu videa. Zde již jde o značně náročnou část. U Xvidu můžete zkusit nastavení podle následujícího obrázku, přičemž pro změnu kvality a velikosti videa můžete jen měnit táhlem hodnoty kbps – většinou se používají hodnoty mezi 400 a 1800 kbps. Abyste viděli na táhle měřítko v kbps, může být potřeba kliknout na tlačítko Target quantizer čímž se změní na Target bitrate.

Pro přehrávání souborů MOV se může hodit QuickTime Alternative a na žádném počítači by neměl chybět nainstalovaný XviD kodek.

K TÉMATU  Srovnání Cortex-A7 versus Cortex-A17 – více jader, více síly?

 

Převod MOV do AVI bez rekomprese

MOV lze převést na AVI i bez nutnosti změny komprese videa a zvuku. Dojde pouze ke změně kontejneru, což může některým přehrávačům vadit, nicméně i tak to může být užitečné. Výhodou je, že převod je velmi rychlý. Za tímto účelem použijte aplikaci MP4Cam2AVI Easy Covnerter

 

Související články

Přehrávání videa na PC: kodeky, formáty, filtry
AVI na DVD přehrávačích – proč jedno hraje a jiné ne
Textové titulky ve stolních přehrávačích

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.

Nepřehlédněte

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek