Úterý , 19. 11. 2024

Alžběta

Přinesou mini-ITX desky se Sandy Bridge Celerony do HTPC svěží vítr?

30. 10. 2012

V segmentu nejmenších počítačů, které se často hodí i jako HTPC, se ponejvíce potýkáme s vysokými cenami, nebo slabým výkonem. Nové základní desky pro platformu Intel se Sandy Bridge Celerony by mohly být jednak levné a hlavně podstatně výkonnější, než ty na platformě Atom a možná i Brazos.

Pokud vám nevyhovuje žádný z produktů spotřební elektroniky, zbývá vám jediná možnost. Postavit si vlastní multimediální stroj – HTPC. Není to levné, pro mnohé ani úplně snadné, ale i my jsme se snažili v této oblasti být nápomocní.

Před nějakou dobou jsme například skládali HTPC na platformě AMD Brazos. Té konkuroval Intel se svými atomovými deskami, ale ty patřili vždy k těm výkonově slabším. Novou alternativou mohou být uváděné desky s procesory Intel Celeron 847, například Biostar NM70I-847. Její cena spadá pod 2 tisíce korun.

Jde o klasické mini-ITX desky s jedním rozšiřujícím PCI-express slotem. Desky mají integrovaný úsporný mobilní procesor Intel Celeron 847 z moderní rodiny Sandy Bridge. Ten má 2 jádra na 1,1 GHz a spotřebu do 17 W. Integrována je i grafický čip Intel HD Graphics, což bude tradičně největší slabina intelovských platforem vůči těm od AMD. Ale pro HTPC by to postačovat mělo. 

Biostar NM70I-847 může být zajímavou volbou do HTPC. Více viz specifikace výrobce

 

 

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek