Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Diskuze k článku

10 komentářů

  1. Re: Průzkum: televize v roce 2010
    Tak mě by stačilo HDTV v pozemním vysílání všech programů, připojení na net s možností prohlížení archivů všech stanic.
    Dál multimediální funkce, ze zadu TV bych připojil 2xHDD s filmy v mkv.
    3D technologii doma nechci, není to přirozený. Když zatoužím po 3D, tak zajdu do kina.
    A hlavně bych si přál aby NOVA vyhodila z pozemního vysílání zbytečný program NOVA Cinema a nahradila ho NOVA Sportem.

  2. Životnost
    Já bych si přál, aby životnost TV a ostatních zařízení spotřební elektroniky nebyla UMĚLE omezována RoHS direktivou EU a systémem plánované životnosti, kterou používají prakticky všichni výrobci.

    Prohlášení manažera společnosti Panasonic Lukáše Holuba:
    Zaplať pánbůh už nežijeme v době, kdy televizor v domácnosti vydržel deset let. Zvykli jsme si na pravidelné nakupování nových mobilních telefonů nebo počítačů, zvykneme si i na častější kupování televizorů.

    http://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADnov%C3%BD_mor
    http://www.rohs.cz/
    http://pandatron.cz/?1101&metodika_navrhu_plosnych_spoju_viii_%96_soucastky_pro_povrchovou_montaz
    http://www.digizone.cz/clanky/nuzky-mezi-zajmy-vyrobcu-a-divaky-se-rozeviraji/
    http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/draha-televize-skonci-ve-smeti-zklamani-ceka-3a55.html

    1. Re: Životnost
      To si Panasonic nedělá ale pěknou reklamu….

      Mě se teda nechce vyhazovat každý 3-5 let za novou značkovou TV cca 25-30tisíc.
      Jestli to bude opravdu takhle špatné s kvalitou, tak to radši přejdu na neznačkové TV za cca 10.000,-

      1. Re: Životnost
        Neznačkovou TV si moc nepomůžeš – veškerá elektronika prodávaná oficiálně na území EU musí být pájená cínem bez příměsi olova. Muselo by jít o šedý dovoz, nákup zboží určeného pro jiný trh např. přes eBay přímo z Asie a podobně.

        Značkoví výrobci používají systém plánované životnosti a pečlivou segmentaci modelů podle ceny, takže dražší alias „vyšší“ model má většinou o něco delší plánovanou životnost a zpravidla lepší vlastnosti. Přesněji levnější „nižší“ model má záměrně zkrácenou životnost a zhoršené vlastnosti než model dražší „vyšší“. Životnost bývá plánována obvykla na 2 až 5 let. Výjimky samozřejmě potvrzují pravidlo, ale bývá to způsobeno většinou chybou v systém plánované životnosti a ne dobrou či špatnou vůlí výrobce.

        „NoName“ výrobci zpravidla systém plánované životnosti nepoužívají, protože by to pro ně byly další náklady, a „nějak to od oka zbastlí“. Užitné vlastnosti se taky odvíjejí od použitých materiálů a technologie, která jim zrovna přišla pod ruku. Nejvíc to samozřejmě závisí od požadavků obchodníka, který si „NoName“ výrobek objednal a jakým způsobem ho hodlá prodávat (nést záruku a podobně). Životnost tedy může být od zlomků sekund po dlouhé roky.

  3. Re: Průzkum: televize v roce 2010
    Mně by stačilo, kdyby současné tv za desítky tisíc uměly alespoň takové elementární záležitosti jako:
    – zobrazit kvalitně SD signál,
    – zobrazit dokonale černou barvu,
    – zobrazit ostře pohyb,
    tj. všechno vlastnosti, které uměla i ta nejlevnější CRT před 20-ti lety.
    Nemluvě o takových „drobnostech“ jako vypalování a phosphor trails u plazem, clouding u LCD atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek