Středa , 20. 11. 2024

Nikola

První plně barevná 3D tiskárna na světě

29. 01. 2014

29. 01. 2014

Ačkoliv jsme již o barevné 3D tiskárně psali, teprve Stratasys Objet500 Connex3 má být první plně barevnou tiskárnou na světě.

To není zdaleka vše, kombinuje různé materiály – vytiskne pevné, ohebné i průhledné části do jednoho produktu, zvládá kompozitní materiály. Tiskárna funguje na podobném principu jako inkoustová: technologie PolyJet 3D využívá tekuté polymery, které vrství na stavení zásobník a okamžitě je tvrdí za pomocí UV záření.

I díky obrázkům jistě nečekáte žádného drobečka, hmotnost zařízení je 430 Kg, zásobníku na tiskový materiál 76 kg a spotřeba elektrické energie činí 1,5 kW. Maximální rozměry produktu se musí vejít do 49 × 39 × 20 cm.

Dle BBC bude odhadovaná cena stroje činit okolo 200 000 Ł (asi 6 700 000 Kč). Vhodným užitím může být např. tvorba prototypů. Dle marketingového šéfa firmy, Bruce Bradshawa, tím mohou průmysloví designéři náklady o 50 %.

Zdroje: The Register, Stratasys

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek