Úterý , 15. 07. 2025

Jindřich

První plně barevná 3D tiskárna na světě

29. 01. 2014

29. 01. 2014

Ačkoliv jsme již o barevné 3D tiskárně psali, teprve Stratasys Objet500 Connex3 má být první plně barevnou tiskárnou na světě.

To není zdaleka vše, kombinuje různé materiály – vytiskne pevné, ohebné i průhledné části do jednoho produktu, zvládá kompozitní materiály. Tiskárna funguje na podobném principu jako inkoustová: technologie PolyJet 3D využívá tekuté polymery, které vrství na stavení zásobník a okamžitě je tvrdí za pomocí UV záření.

I díky obrázkům jistě nečekáte žádného drobečka, hmotnost zařízení je 430 Kg, zásobníku na tiskový materiál 76 kg a spotřeba elektrické energie činí 1,5 kW. Maximální rozměry produktu se musí vejít do 49 × 39 × 20 cm.

Dle BBC bude odhadovaná cena stroje činit okolo 200 000 Ł (asi 6 700 000 Kč). Vhodným užitím může být např. tvorba prototypů. Dle marketingového šéfa firmy, Bruce Bradshawa, tím mohou průmysloví designéři náklady o 50 %.

Zdroje: The Register, Stratasys

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek