Pátek , 22. 11. 2024

Cecílie

Evolve DT-1201: necitlivě jednoduchý set-top-box

23. 09. 2009

Digitalizace je v plném proudu a někdo by mohl potřebovat jednoduchý a levný DVB-t set-top-box. Třeba k televizoru do ložnice nebo něco podobného. Evolve DT-1201 je levný a jednoduchý. Škoda, že citlivost tohoto tuneru je tak špatná, že uplatnění bude hledat těžko.

Evolve DT-1201 je malá krabička, která nemá displej. To je v tomto případě dobře. Na předním panelu jsou jen indikační diody, které nikterak neruší a tlačítka pro přepínání programů. Zadní panel nabízí jen nejzákladnější konektory. Televizor připojíte jen přes SCART, trochu navíc je zde digitální koaxiální audio výstup – přece jenom, pokud by někdo chtěl lepší zvuk přes AV receiver, asi by jej neřešil takto levným výrobkem. Tuner je průchozí, proto je zde jak anténní vstup, tak výstup, což vám ušetří peníze za rozdvojku (modulátor pro staré TV ale neobsahuje). V balení není ani jeden kabel, což je poněkud smutné.

Jak jsme zde již nesčetněkrát psali, u televizorů a set-top-boxů je velmi důležité dálkové ovládání. Přicházíte s ním do styku velmi často a musí být proto takové, aby vás neustále neštvalo… Evolve má typický levný menší ovladač s gumovými tlačítky. Nic moc, ale přístroj na povely reaguje svižně a směrovost je dostatečná.

Neméně důležitou věcí je citlivost tuneru. Na tom závisí, kolik toho vůbec naladíte a zda to bude ke koukání. Zde ovšem DT-1201 narazilo na naše ztížené testovací podmínky a zdatného soupeře. Tím je digitální tuner obsažený v televizoru Panasonic TH-42PX80E. Zatímco plazma Panasonic naladí 3 multiplexy a u jednoho z nich má jen sporadické problémy s rušením signálu (od projíždějících starých aut a motocyklů). Evolve přitom naladil jen multiplexy dva, přičemž jeden byl nekoukatelný. A to je katastrofální výsledek.

K TÉMATU  GPS navigace přehrávající DivX s cenou pod 3 tisíce je realitou

Tím pádem tento jinak ani přehnaně dobrý, ale ani vysloveně špatný produkt, lze doporučit snad jen do míst s bezvadným příjmem. Ovládání a možnosti přístroje jsou dále dosti podobné s dříve testovaným modelem, proto případné zájemce odkážeme tam. Stěžejní „momenty“ z ovládání přístroje najdete i dále na fotografiích.

Cena: cca 700 Kč s DPH. 

 

Související články

DVB-T přijímač Evolve DT-0202-HD: s HDMI a za tisícovku 
Sencor SDB 1010TU: povedený DVB-T set-top-box s USB přehrávačem 
Penál na digitální TV: recenze Philips DTR220  

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek