Neděle , 19. 01. 2025

Doubravka

Recenze handsfree SilverCrest SBF 2 A1 – samoobsluha, auto, ucho…

Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

29. 10. 2020

29. 10. 2020

Nedávno mi vyvstala potřeba nové USB nabíječky do auta. Pro větší univerzálnost jsem si řekl, že ji zkusím spojit s handsfree sadou. Dvě takové, za poměrně přijatelnou cenu 299 nebo 399 Kč, nabízí na svém webu Lidl. Má to smysl?

Volil jsem dražší možnost z nabídky, protože 399 Kč i tak není závratná suma. Pravda, na fotkách vypadalo zařízení větší, než ve skutečnosti je, ale to hodnoťme coby pozitivum. Celkově nepůsobí nabíječka s místem pro sluchátko zbytečně lacině, neurazí. Líbí se nám také možnost volby více velikostí gumiček do ucha.


TIP: BML CARCALL BT-3 – TELEFONUJTE LEVNĚ, POHODLNĚ A BEZ STRESU

Zkušenost je k nezaplacení

Před prvním použitím jsem sluchátko nabíjel asi 20 minut jízdou do práce, bylo zcela vybité. Při návratu jsem jej zkoušel a vydrželo asi 10 minut hovoru. To není mnoho, ale vlastně to neodpovídá tomu, co udává výrobce: nabíjení 1,5 hodiny na 2hodinový hovor. Jednak je to velmi pomalé, pokud nejezdíte dlouhé „štreky“ a chtěli byste více volat, došlo mi až nyní.

Celkově málo praktické je i celé pojetí. Sluchátko dobře umístíte do nabíječky díky magnetické síle, jen musíte hlídat polaritu, aby se nabíjelo. Hůře se při řízení vyndává, bez cviku to nepůjde a chce to trošku šikovnější prsty. Mít sluchátko stále v uchu, není to „pravé ořechové“, navíc jej chcete, potřebujete nabíjet.

Pak si jej nasadíte do ucha, to je příjemné, slyšíte dobře hovor a zároveň i zvuky zvenku (např. sanitku). I když stále platí, že mysl má tendence zaměřit vnímání hlavně na hovor. A to vám nesmí sluchátko z ucha vypadnout, bude se špatně hledat. Dále vypínání BT na mobilu, abyste hovor dokončili, bere dost pozornosti. V danou chvíli mi to přijde už velmi nebezpečné.

K TÉMATU  Vzestup AI vytváří nárůst podvodů na sociálních sítích

Navíc, dle lidí, se kterými jsem mluvil, prý sluchátko „chytá“ dost okolního šumu. Rozumět mi prý bylo lépe, když mám telefon na držáku u palubní desky. Proto testovaná věc šla zpět do krabice a šup zpět do skladu spolu s odstoupením od smlouvy ve 14 dnech.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Nepřehlédněte

Produkt od Sony se vymyká dosud testovaným bezdrátovým Bluetooth reproduktorům z více důvodů. Hlavním je jeho cenovka atakující 4 až 5 tisíc korun, druhým možnost ovládání přes mobilní aplikaci a také odolnost IP67. Hlavní devizou by měl být kvalitní zvuk s plnými basy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek