Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Diskuze k článku

8 komentářů

  1. Re: Recenze HD-BOX FS-7119: Vskutku dobrý linuxový satelitní …
    Cituji: „Nicméně zmínit musíme ještě jeden nedostatek. Kvalita obrazu, zejména pak v HD, je jen průměrná. Chybí živost barev, ostrost i kontrast. Byli jsme nuceni sáhnout na nastavení obrazu na TV a dojem vylepšovat.“

    Nějak mi nejde do hlavy, jak může mít DIGITÁLNÍ sat. přijímač vliv na kvalitu obrazu – on přece jen dekóduje h.264 video na „bitmapu“, kterou pošle přes HDMI monitoru. Tedy barva, jas, … každého jednoho pixelu každého snímku je jednoznačně dán.

    Takže jakýpak kontrast, živost barev, … ???

    1. Re: kvalita obrazu na HDMI
      Také jsem si to myslel, než jsem vyměnil Cryptobox za HD-BOX a pak pro jistotu zase zpět. Obraz prostě byl na první pohled rozdílný. Přece jenom, ty přístroje data přijímají a nějak zpracovávají a až potom jde obraz do TV. A v tom dost možná bude to jádro pudla. Na druhou stranu, HD-BOX je jinak natolik dobrý, že jsem mu i ten obraz odpustil a sám jsem si jej koupil.

      1. Re: kvalita obrazu na HDMI
        .. asi budete mít, žel, pravdu. Na fórech se dost často mluví o kvalitě obrazu a zejm. ALI 3606 (Arivy, Gplden Media, AB-boxy, Optiboxy, …) mají prý obraz mizerný!

        A jak se zdá, platí to i pro STi 7110 čipset taky, škoda.

        Jen bych rád rozuměl tomu, jak je to možné. U digitálu! Snad jedině při dekódování h.264 – jestli to nebude jako (pamětníci si vzpomínají) kdy se přes modem 28 kb načítal a postupně objevoval na webu obrázek. Jestli třeba slabé/levné čipsety nedokončují zcela dekódování a musí jít na další snímek.

        Nebo že by lepší přístroje prováděly po dekódování nějaké vylepšovací filtry (SW doostřování, …), zatímco ty levné jen pošlou ven co dostanou ?

        Nemá o tom někdo lepší povědomost ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek