Neděle , 19. 01. 2025

Doubravka

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?

Diskuze k článku

8 Responses

  1. 4k fps 30
    30fps video se hodí jen na pomalou – neakční scénu. Aby se obraz netrhal, nastavuje se delší závěrka a tím se snímek rozmazává, pro oko to je pak přirozenější. Stačí když si zastavíte obraz a detaily budou chybět, bude to máznuté. Kdyby tam byl snímek ostrý jako břitva, tak to bude při přehrávání trhané. Takže spojení 4K a 30 fps nedává praktický smysl, skorem mám chuť zařvat z plných plic , je to na hov.. no !!! A to svoji roli ještě sehrává bitrate komprimace a patlání velkých ploch. Rada zní, všechno 4K bez alespoň 60fps je úplně kničemu a dává horší výlsedek než full HD s 60 fps nebo dokonce s 120 fps. A taky si dovoluji napsat, že patlání způsobené komprimací se objevuje na videích 4K/60fps i při datovém toku 150Mbit/s (h264) To patlání je tak velké, že degraduje snímek na rozlišení sotva HD. Proto profesionální filmové kamery nabízejí při 4K60p datové toky i 300Mbit/s

  2. Souhlas
    Dobrý den,
    plně s Vámi souhlasím. Myslím, že z recenze je to patrno. Ale kamera to umí a kdo chce kam… Já osobně bych nad 1080p nešel. :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek