Sobota , 10. 05. 2025

Ctibor

Recenze Lamax Beat Blaze B-1 – basy pro vaše uši

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.

07. 11. 2017

07. 11. 2017

I přesto, že se jedná o nejlevnější sluchátka z nabídky firmy Lamax, potěšilo mě doslova krásné balení. To obsahuje mimo 1,2m dlouhého audio kabelu (barevně ladícího), kabelu pro dobíjení s micro USB (tento je opravdu pouze pro dobíjení), plátěného obalu na sluchátka i tradiční milá pozornost ve formě 3 samolepek s logem firmy.

TIP: Lamax Elite E-1 – osvoboďte zvuk

 

Jako hrnec na hlavě?

Pokud se mám nyní zaměřit na design a kvalitu zpracování sluchátek, budu se hodně opakovat z recenze Elite E-1. Designově si Lamax drží svou linii, nejen díky typické kombinaci černé a tyrkysové barvy (v nabídce je i konzervativnější kombinace černé a šedé), ale také díky kvalitnímu zpracování s využitím plastu, koženky a kovu.

Mušle u B-1 jsou vytvarovány do kruhu (v případě modelu E-1 do čtverce), vystlány měkkou koženkou. Kulaté mušle nepříliš dokonale obemykají ucho, spíše jej tlačí k hlavě. Následkem toho dochází k výborné izolaci vnějších rušivých zvuků a vyšší stabilitě na hlavě, avšak při delším poslechu mě sluchátka už dost tlačila, což jsem u E-1 nepozoroval. Domnívám se, že to není způsobeno odlišným nastavení kovového hlavového mostu, který mi připadá víceméně stejně pružný, ale opravdu spíše tvarem mušlí. Kompaktnost sluchátek je zajištěna dvěma kovovými klouby nad každé straně hlavového mostu, které umožňují složit mušle dovnitř mostu a zmenšit sluchátka na polovinu. K tomu si připočtěme, že celé zařízení váží pouze 120 g.

Lamax Blaze B-1
Dosah až 10 m
Baterie 3,7V Li-Pol, 250 mAh
Doba nabíjení max 2 hodiny
Doba přehrávání až 8 hodin
Pohotovstní režim až 180 hodin
Konektivita Bluetooth 2.1, microUSB, 3,5mm jack
Hmotnost 120 g
Barvené provedení kombinace černé a šedé nebo kombinace černé a tyrkysové
Doporučená cena (s DPH) 1 190 Kč
Obsah balení Sluchátka, microUSB kabel, 3,5mm jack, pevné pouzdro, 3 propagační nálepky, informační brožurky
Záruka 2 roky
K TÉMATU  Xtreamer Pro: media player a 2diskový NAS v jednom

 

Jde to bez drátů

Hlavní funkce, ovládání a konektivita sluchátek je situována do pravé mušle. Zde krom výstupů micro USB a 3,5mm jack najdeme ještě multifunkční „trojtlačítko“ vyrobené z gumy. Tlačítko při stisknutí lehce cvakne, čili člověk ví, že jej stlačitl a danou volbu provedl. Na druhou stranu mi ale připadá hodně malé a chvíli trvalo, než jsem si zvykl a nemačkal něco, co jsem vlastně nechtěl. U modelu E-1 byla celá vnější část jedné mušle tlačítkem a ovládání bylo daleko intuitivnější. Levá mušle pak disponuje jen vstupy mikrofonu, který po stránce zvuku nepatří mezi nejkvalitnější, ale musíme si uvědomit, v jaké cenové hladině se pohybujeme.

Sluchátka jsou v bezdrátovém režimu napájena Li-Pol akumulátorem o kapacitě 250 mAh, která zajišťuje až 8 hodinový provoz. Nutno podotknout, že pokud jsem sluchátka využíval během dne přerušovaně, tak jsem této hodnoty nedosáhl, protože docházelo k samovolnému vybíjení. Bohužel trochu většímu, než bych čekal. Zároveň tedy v takových situacích citelně chybí jakýkoli indikátor stavu baterie. S konektivitou přes Bluetooth 2.1 jsem výraznější problémy neměl. To, že občas na ani ne vteřinu spojení vypadne, se podle mého dá u bezdrátových sluchátek s touto verzí očekávat.

 

Hudba pro basáky, labužník ostrouhá

Konečně se dostáváme k tomu, o čem sluchátka mají být především, a sice zvuku. Zde jsou pocity rozpačité, neboť sluchátka jsou „továrně“ nastavena hodně basově. Asi i díky tomu je v popisu produktu zmíněno, že poskytují hutný zvuk.

Čili vhodné třeba pro drum´n´bass a podobné žánry. Ostatní žánry je potřeba mírně vyladit v ekvalizéru, zejména tedy posílit výšky. Často se stávalo, že zvuk silně připomínal „přezvučené“ koncerty a jednotlivé tóny se ztrácely. U mluveného slova zase na povrch vystupoval šum, se kterým se u bezdrátových přenosů setkáváme. Nicméně pokud člověk není přímo labužník, tak mu sluchátka bohatě poslouží při běžném poslechu ať už venku, doma, nebo v kanceláři, při činnostech, kdy se poslechu výhradně neoddává.

K TÉMATU  Kontroverzní Humane Ai Pin je tady, líbil by se vám nositelný fotoaparát?

Ještě musím zmínit jednu otravnou věc: pokud skončí zvuková stopa, sluchátka se vypnou a zase zapnou, což se projevuje nepříjemným lupnutím. Týká se to ale jen pokud jsou sluchátka využívána v bezdrátovém režimu. Po připojení kabelem pak tyto problémy zmizí, ale objeví se jiné. Zde zejména to, že přestane fungovat ovládání tlačítkem na pravé mušli. Má to asi svou logiku, pokud jsem připojen drátem, tak jsem asi u notebooku, nebo přehrávače a můžu si hlasitost a skladby korigovat v daném zařízení. Čili bych to jako výrazný nedostatek nehodnotil.

Lamax Blaze B-1 jsou prvním modelem v řadě sluchátek, které Lamax nabízí. Nedá se říci, že by se z tohoto titulu jednalo automaticky o špatný produkt. To vůbec ne. Výhodou je kompaktní provedení, kvalitní zvuk v dané cenové kategorii a výdrž baterie. Jen cílovou skupinou budou zákazníci nevyžadující akademický poslech, ale zákazníci, kteří produkci ze sluchátek mají spíše jako kulisu ke svým každodenním aktivitám.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Jak dosáhnout vyšší organické návštěvnosti? Chcete, aby se váš web stal hvězdou vyhledávačů? Nebo vám už lezou na nervy neustálé změny algoritmů Googlu? SEO – optimalizace pro vyhledávače je jako skládačka, a když najdete všechny správné dílky, výsledkem bude web, který si návštěvníci i vyhledávače zamilují. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak se stát mistrem v SEO. A nezapomeňte, že dobrá optimalizace není sprint, ale maraton.  
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek