Sobota , 18. 01. 2025

Vladislav

Recenze LAMAX Tips1 – bezdrátové špunty pro (ne)náročné

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

25. 05. 2019

25. 05. 2019

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Sluchátka dorazila v malé krabičce spolu s micro USB kabelem pro nabíjení a třemi velikostmi špuntů. Samozřejmě nechyběly ani nálepky Lamax.

TIP: NICEBOY HIVE PODS – HUDBA Z MARSU

Dodání různých velikostí špuntů vnímám velmi pozitivně (např. u mobilů, kde se také dodávají sluchátka, jsem se s tím zatím nesetkal), protože největší z nich mi byly nepohodlné a nedržely dostatečně v uších. Pro sebe jsem tedy nakonec využíval střední velikost.

Jak je u Lamax zvykem, ovládání je opět intuitivní. Přímo na sluchátkách se nachází tři pogumovaná tlačítka – dvě pro ovládání hlasitosti nebo přepínání skladeb (podržením tlačítka) a jedno pro zapnutí a vypnutí (toto tlačítko také slouží pro aktivaci handsfree).

Tlačítka hlasitosti mají odlišný tvar od tlačítka zapnutí, čili je poznám po hmatu. I detail v podobě jejich pogumování je přínosný, prst z tlačítka nesklouzne.

Obě dvě sluchátka jsou spolu propojena kabelem, celková délka sluchátek je 59 cm. Materiál, jímž je kabel potažen, je důmyslně hrubší, což se v praxi projevuje tím, že sluchátka (v případě, že nemám špunty nasazeny) z krku nekloužou. A to je potřeba, protože Tips 1 váží pouhých 10 g, čili člověk poměrně snadno zapomene, že je na sobě vůbec má.

A nyní k samotnému „výkonu“ sluchátek. Zvuk je výborně vyvážený. Pokud si v ekvalizéru zvýším basy, tak zvukový projev nabírá na hutnosti. Sluchátka se ale dokáží výborně poprat i s vyššími tóny. Opět jsem si pouštěl různé druhy hudby, od klasické, přes pop, rap až po rock a metal, u něhož jsem kvalitu zvuku ocenil nejvíce.

K TÉMATU  Největší čínský výrobce SUV přidá do aut robota typu ChatGPT

Zvuková stopa se přenáší pomocí technologie Bluetooth 4.2. S přenosem jsem během celého testování neměl žádný problém, fungoval i v deklarované vzdálenosti 10 metrů. Problémy jsem nezaznamenal ani u vyřizování hovorů, slyšel jsem volajícího velmi dobře, volající mě také. Nabíjení Li-Pol baterie o kapacitě 60 mAh provádím pomocí přibaleného micro USB kabelu, plná nabití mi nikdy nezabralo více než uvedenou hodinu a půl. Užívat sluchátka jsem si pak mohl něco přes 4 hodiny.

Přidanou hodnotou Tips1 je možnost mít spárované dvě zařízení najednou, což znamená, že když jsem například v kanceláři, mám spárovaný notebook, a když jsem mimo, tak využívám spárovaný mobil. Jedná zase o vychytávku, bez které bychom se asi obešli, ale když už je k dispozici, tak je to velmi příjemné.

S kvalitou produkce Tips 1 jsem byl spokojený a fyzické provedení se mi také zamlouvalo. Vůbec mi nedošlo, že používám nejlevnější špunty z nabídky Lamaxu. Sluchátka umí všechno, co by měla umět a ještě něco navíc Proto si dovolím konstatovat, že ačkoli se jedná pouze o špunty, tak bezmála osmi stovek nebudete litovat.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek