Pátek , 29. 03. 2024

Taťána

Recenze Livarnolux aku stolní lampy – luxus ze „samošky”

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

31. 01. 2018

31. 01. 2018

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu.Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

TIP: LAMAX GENTILIGHT TOUCH – DOTEKOVÁ LOUČ

Dnes budu stručný, šel jsem pro rohlíky a přinesl LED akumulátorovou USB lampu. Moc jsem ji nevěřil, ale zbytečně. Za ty peníze není špatná, umí toho hodně a nevypadá zle. Na první pohled (na druhý méně) jako by z oka vypadla mnohem dražšímu Lamaxu Gentilight Touch s cenou v jiných dimenzích. V nabídce jsou dvě barvy – bílá a černá.

Německá kvalita z Číny

To je evergreen, firmy vyrábějí své produkty v Číně a stále se jim to vyplatí, i když je vezou přes půl světa až k nám do Kuřimi. Smutná realita globalizovaného světa dneška. O tom dnes polemizovat nechci. Pamatuji si takřka dokonalé zpracování Lamaxu, příjemné materiály (silikon) a leštěný hliník. Zde to je trošku jinak – základnu kryje černá guma (matná, příjemná na dotek, milující otisky prstů) a kryt je z plastu imitujícího hliník. Hrany u ovládacího modulu nejsou dokonale uhlazené, ale lícují. To stačí.

Pokud jde o schopnosti, čekejme tři typy světla (studeně bílé, neutrální bílé a teplé) a šest stupňů jasu. Vše funguje, i když já využívám 2 až 3 stupně, kde rozdíl vnímám. V rozích je navíc citlivost ovládání lepší. Celkově to chce trošku snahy a cviku ve správném poklepu, aby elektronika reagovala na první gesto. Někdy je třeba lampičku přidržet a více zatlačit, zejména uprostřed panelu, jak můžete vidět i na videu. Zapínání a vypínání funguje na drobné ťuknutí.

K TÉMATU  3D mánie začíná neboli první 3D TV na českém trhu

Výdrž akumulátoru jsem čekal nízkou, ale překvapilo mě, že při plném jasu a střídání neutrálního (nejvyšší příkon) a teplého světla vydržela asi 6 hodin, kdy stále svítila více než na minimu. Úbytku jasu jsem si subjektivně začal všímat kolem 5. hodiny provozu, ale už po třetí hodině tu bez pochyb byl. Malý.

Návod a popis existuje online.

10 rohlíků, 2 jogurty a jedna lampa…

Považte, že umí měnit tón světla i jeho intenzitu. Příkon není velký, při výpadku proudu poslouží několik hodin, jistě více než 6 s postupným tlumením světla. Balení obsahuje nabíječku a USB kabel s prodlouženým mikro USB konektorem pro nabíjení, ten je ale velmi krátký. 59 cm není mnoho a klasický konektor nedosáhne do portu.

Koupit ji lze stále (v e-shopu) za 799 Kč, což mi nepřijde jako nehorázná sumička vzhledem k tomu, co umí. Pokud na ni navíc narazíte ve slevě a toužíte po trošce toho luxusu na pracovním stole, nebojte se ji koupit. Akční ceny se v letácích opakují jako jaro, léto, podzim a zima, nebál bych se, že výhodnou koupí se opět stane. A stojí za to. Navíc má 3letou záruku. A jak přesně, že se jmenuje? Livarnolux aku stolní lampa 14121905L. Zde eleganci nehledejte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek