Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Diskuze k článku

33 komentářů

  1. Re: LED TV Samsung UE32C6620: Mimo jiné i televize
    „Výtka“ se píše s ypsilon. Jinak pěkná recenze.

    Edit redakce: děkujeme za upozornění, opraveno.

  2. 3 typy LED podsvícení
    Pro zájemce o LCD TV s LED podsvícením přidám přehled tří typů LED podsvícení – aby neskočili prodejcům na špek:

    1) LEDky jen po obvodu LCD panelu a bez Local Dimming (bez lokální regulace jasu)
    – de facto jen náhrada podsvícení běžnými katodovými zářivkami (CCFL). Jedinou praktickou výhodou je mírně nižší spotřeba. Pro frikulíny pak pocit, že vlastní televizor podle poslední módy 🙂

    2) Zadní podsvícení bez Local Dimming
    LEDky jsou rozmístěné po celé zadní ploše LCD panelu v pravidelné matici (jako figurky na šachovnici), ale neumožňují lokální regulaci jasu. Výhodou jsou rovnoměrné podsvícení a nížší spotřeba

    3) Zadní podsvícení s Local Dimming
    LEDky jsou také rozmístěné po celé zadní ploše LCD panelu jako u 2), ale je jich podstatně víc a umožňují lokální regulaci jasu. Zde jsou dvě varianty: bílé LEDky nebo RGB LEDky – červené, zelené a modré. Výhodami jsou rovnoměrné podsvícení, nízká spotřeba a možnost nezávislé regulace podsvícení.
    Zde ale rovněž pozor – nejlevnější TV tohoto typu mají na celém panelu třeba jen 16 oblastí, které lze nezávisle regulovat. Takže například u zobrazení černé noční oblohy s jasnými hvězdami je toto řešení v lepším případě k ničemu a v horším případě horší než bez Local Dimming, protože černá obloha může být zobrazena jako 16 velkých různě šedých obdélníků 🙂
    Nejdražší modely mají nezávisle regulovatelných oblastí řádově stovky. V ideálním případě se kvalitou zobrazení mohou blížit plasmě. Samozřejmě s mizerným poměrem cena/výkon – za minimálně dvojnásobnou pořizovací cenu …

    1. Edge LED podsvícení
      Z článku:
      Výtku máme k rovnoměrnosti podsvícení. Oba spodní rohy jsou přesvětlené, což bychom u TV této cenové kategorie nečekali. Zvláště patrné to je při maximálním podsvícení displeje.

      A jaký že to má Samsung UE32C6620 typ podsvětlení? Samozřejmě nejlevnější variantu 1) LEDky jen po stranách (Edge LED):
      http://www.idealo.co.uk/compare/2192019/samsung-ue32c6620.html

      32″ LCDčko s nejlevnější a nejhorší variantou LED podsvícení (čti s mizerným podsvícením) za cenu o 6 tisíc Kč vyšší než u slušné 42″ FullHD plasmy Panasonic TX-P42U20E ???
      http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=TX-P42U20E

      1. Re: Edge LED podsvícení
        Souhlasím s tím, že na plazmu se LED obrazem ani poměrem cena/plocha nechytá ani náhodou. Na druhou stranu spotřeba plazmy je minimálně dvojnásobná. Samsung u řady navazující na recenzovaný model navíc spotřebu ještě dále výrazně snížil.

        1. Re: Edge LED podsvícení
          Těžko říct. Samsung u této TV na webu ani v manuálu spotřebu radši neuvádí. Je tam jen blábol „Exceeds ENERGY STAR Standards“. V úhlopříčce 42″ v řadě 6000 ani 6500 Samsung zřejmě žádnou LCD LED TV nevyrábí, takže nelze srovnat cenu ani spotřebu, ale odhaduji, že u 42″ TV by cenový rozdíl oproti 42″ plasmě byl tak 10 tisíc Kč. Maximální životnost produktů současné spotřební elektroniky je díky RoHS 8 let a typická životnost je díky systému plánované životnosti 2 až 5 let. Pochybuji, že by běžný uživatel na elektřině během provozu svého „rodinného krbu“ z leštěného plastu ušetřil 10 tisíc Kč. Možná žena na mateřské, která se 14 hodin denně dívá sama doma na Sama doma – to ale není typický uživatel. A navíc se po celou krátkou dobu funkčnosti TV bude divák dívat na horší obraz, než by měl u levnější plasmy. Připlácet si za jakýkoli výrobek jen proto, že je v něm „nová“ technologie, i když má horší užitné vlastnosti než technologie „stará“, se mi zdá zcela mimo mísu. To je jako připlácet si za hybridní automobil, který má průměrnou spotřebu jako běžný moderní automobil s konvenčním turbodieselem. Zdůvodňovat to „ekologičností“ může jedině ignorant, který neví nic o „ekologičnosti“ těžby a likvidace materiálů použitých v akumulátorech. Ale kdo chce kam ….

          1. Re: Edge LED podsvícení
            Souhlasím. Ale spotřeba není jen o spotřebě. Mně osobně trochu vadí v noci bzučení trafa plazmy, které navíc kolísá dle odběru. U nízkoodběrových LED TV předpokládám, že tento jev nebude naopak patrný. I přes to bych ale svou plazmu neměnil.

          2. Re: Edge LED podsvícení
            U přístroje s nižší spotřebou lze zdroj ošidit ještě víc než u toho žravějšího. Pištění zdroje způsobují nekvalitní součástky a špatná konstrukce zdroje. Se spotřebou a typem podsvícení panelu to nesouvisí. Z vyšší kvality zdrojů oproti konkurenci bych Samsung neobviňoval …

          3. Re: Edge LED podsvícení
            Tohle je demagogie …. Plasmová demagogie. Kdo nejde s plasmou, jde proti nám. LCD technologie v poslední době začíná v pohodě smazávat rozdíly ve zobrazování obrazu, což nechcete evidentně uznat a stále hledáte pod různými pseudodůvody jen nedostatky. Matete tak akorád neznalé této problematiky, protože působíte jako odborník v oboru. Pro normálního uživatele je to ale jedno – vlastně ne. Jedno je to pouze tehdy, pokud nechce uživatel ušetřit za elektrickou energii. Ať se Vám to líbí, nebo ne tak spotřeba u LED proti klasické plasmě je opravdu propastná. 32″ LED LCD má při jasné scéně maximálně 60W-70W, standartně kolem 50W (mám změřeno, jelikož mám zapojeno přez APC). Kdo trochu umí počítat, tak už si tu spotřebu 40″ky odhadne. O takové spotřebě si sebelepší plasma TV může nechat jen zdát!!! I když taky na té spotřebě její technologie zapracovala, právě díky specifice této technologie má však své hranice přeze které se jen tak nedostane. PS: Jak se zdá tak máte doma určitě i plasmové dělo!

          4. Re: Edge LED podsvícení
            Pokud vám vyhovuje dívat se z metru na 32″ LED LCD a radovat se z uspořených peněz za elektřinu, je to vaše věc. Každý není jihočech. Samozřejmě lze koupit i 50″ LED LCD, které bude mít obraz skoro tak dobrý, jako plasma. Ale bude stát podstatně víc, než plasma. Každý si může spočítat, zda se mu při současné životnosti elektroniky ten příplatek za LED LCD vrátí na úsporách za elektřinu. Nebo může sklepě věřit reklamě, vaší LCD demagogii, nebo čemukoli jinému.

          5. Re: Edge LED podsvícení
            No, ne každý potřebuje mít doma plátno jako v kině. Není to taky jen věcí peněz.Ono se v paneláku dost blbě kouká na TV s obří obrazovkou. Leda udělat díru a dívat se od sousedů. Opět tady radíte (rádoby) a víte přitom prd o tom proč kdo co má a co mu vyhovuje. Ale Vy vlastně víte o mém životě z pár příspěvků vše nejlépe – kolik mám peněz, jak šetřím elektřinou a samozřejmě i to, že jsem zřejmě Jihočech. A k té demagogii – přečtěte si laskavě znovu všechny své příspěvky výše – převážně jednostranně zaměřené, nepřipouštějící jiný názor, či odlišnou technologii a pak někomu tvrďte něco o demagogii. Slepě reklamě opravdu alespoň já nevěřím, mohl by jste nám neznalým, ale poradit kde ty reklamy stále Vámi uváděné jsou, neb já tedy například v Tv žádnou v poslední době neviděl. Určitě nejsou tak časté jako reklama na auto, šampon, nebo dámské vložky. Já na rozdíl od Vás uznávám, že i plazma má něco do sebe, jako má LED LCD TV pro někoho něco do sebe. Ale nikomu to opravdu žádným způsobem necpu.

          6. Re: Edge LED podsvícení
            Vy pravděpodobně nechápete princip diskusních fór, takže se pokusím vám to objasnit:
            jednotlivé příspěvky vyjadřují jen a pouze názory diskutujících. Nic víc ani nic míň. Pokud má někdo jiný názor než vy, a napíše svůj názor do diskuze, tak to pro vás ani pro ostatní diskutující rozhodně neznamená povinnost tomuto názoru slepě věřit, nebo se jím řídit. Naopak – všechny názory z diskusních fór, na které chcete brát zřetel, je vhodné ověřit i z jiných, nejlépe důvěryhodných zdrojů, protože u názorů z diskuzí není z principu žádná záruka kvality. Například já považuji úhlopříčky 42″ a 50″ za běžné, pro vás jsou tyto úhlopříčky obří. Jak to ověřit a rozsoudit? Například na webu Datartu:
            http://www.datart.cz/katalog/lcd-televize.html
            Cituji: „Optimální vzdálenosti sledování pro LCD televize Full HD a HD Ready: 32″ (1,3 a 1,8 metru), …. 52″ (2,1 a 2,9 metru). Na LCD televize se můžete dívat i z kratší vzdálenosti.“

            Já jsem párkrát v paneláku byl a v běžných panelákových obývácích podle mě nemůže být se standardními úhlopříčkami 42″ a 50″ žádný problém. 32″ se mi zdá do běžného obýváku hodně málo. Pokud má někdo obývák v komoře, tak pro něj bude 32″ samozřejmě správná volba.

          7. Re: Edge LED podsvícení
            Ach můj Bože….. To je jako házet hráchem o zeď ….

          8. Re: Edge LED podsvícení
            Klidně se modlete a házejte si čím kam chcete. Jen stále nechápu, o co vám jde.

          9. LCD Samsung a panelová loterie
            K LCD TV od Samsungu přidám kromě výše uvedené „ochoty“ firmy Samsung řešit reklamace ještě následující odkaz:
            http://www.digitalversus.com/tv-panel-switching-findings-from-2010-hopes-2011-article-1158.html

            Komu se to nechce číst, tak zkráceně: Většina výrobců LCD TV montuje do stejného typu TV různé LCD panely. Konkrétní typ panelu a/nebo výrobce panelu samozřejmě výrobci TV tají. U LCD TV Samsung je nejvyšší pravděpodobnost (51%), že v TV nebude osazen S-PVA panel od Samsungu, ale třeba MVA panel od AU Optronics (AUO).

            Pro kritiky si dovolím poznamenat, že odkazované články jsem si opravdu nevymyslel já, abych kritizoval nějakou technologii nebo nějakého výrobce. A poznámka číslo 2: jednu LCD TV od Samsungu doma máme – v dětském pokoji …

    2. Re: 3 typy LED podsvícení
      Direct LED
      RGB LED
      Edge LED

      LCD TV s LED podsvicenim s RGB maticovým LED podsvícením s technologii lokal diming.
      Napr:SHARP LC-52XS1E.

      Ale ta cena?

      1. Re: 3 typy LED podsvícení
        Já se domnívám, že přesněji to mám já, protože dělení na White LED a RGB LED přímo nesouvisí s rozmístěním a ovládáním LED. Takže základní dělení podle rozmístění a regulace jasu seřazeno od nejhorši technologie po nejlepší je:

        1) Edge LED
        2) Direct LED bez Local Dimming
        3) Direct LED s Local Dimming

        Direct LED pravděpodobně s i bez Local Dimming může být řešeno jako White LED nebo RGB LED

          1. LCD versus plasma
            kozina@napismi.cz

            Pokud někdo z mých známých vybírá TV, tak jim posílám toto:

            LCD technologie je naprosto nevhodná jako TV kvůli barevné (ne)věrnosti, zejména podání pleťové barvy – všichni živí bílí herci mají na LCD TV barvu pleti jako pravidelní návštěvníci levného solária nebo jako Simpsonovi. Koupit si LCD TV má podle mě opodstatnění jen ve dvou případech – minimálně 50 procent času bude sloužit jako zobrazovadlo k PC nebo herní konzoli na hry, nebo se nejmenší vyráběná 37″ plasma na místo určení opravdu nevejde.

            Pokud nemáte ani neplánujete žádný Full-HD zdroj obrazu a budete sledovat jen běžné digitální TV vysílání DVB-T a pouštět si DVD, je lepší zvolit HD-Ready plasmu. Obraz z uvedených zdrojů obrazu vypadá na HD-Ready plasmě lépe, než na Full-HD plasmě (o LCD radši nemluvit). Navíc je HD-Ready plasma levnější a mívá i o něco nižší spotřebu. Pokud máte nebo v dohledné době plánujete pořízení Bluray přehrávače nebo Full-HD satelitu, zvolte Full-HD plasmu.

            Zhusta šířená lež je, že má LCD nižší spotřebu než plasma. Ve skutečnosti mají obě technologie při stejné úhlopříčce téměř stejnou spotřebu:
            http://www.digilidi.cz/panasonic-bori-myty-o-spotrebe-plazem
            http://avmania.zive.cz/Aktuality/Specifikace-LCD-televizoru-jsou-kecy-rika-studie/sr-1-sc-4-a-1818/default.aspx

            Ideální je zajít do obchodu a porovnat zvažovanou LCD TV s plasmou Panasonic Ne-Full-HD (HD Ready) a Full-HD. Samozřejmě ne na firemních speciálně na míru odladěných HD demo snímcích, ale na stejném BĚŽNÉM zdroji, například na TV vysílání nebo doneseném DVD.

            Je třeba mít také na paměti, že v obchodě je LCD oproti plasmě ve výhodě, protože v obchodech je velmi vysoká intenzita okolního světla, která doma při sledování TV nikdy nebude. Pokud se obě technologie přenesou do světelných podmínek běžného obýváku, situace se otočí TAK BRUTÁLNÍM způsobem ve prospěch plasmy, že je většina nových šťastných majitelů LCD šťastných jen do té chvíle, než LCD TV zapnou.

            Je pravdou, že současné dražší modely LCD TV už mají obraz velice slušný. Pokud je zákazník ochotný utratit za 42″ LCD třeba 40.000,- Kč, získá obraz srovnatelný s 42″ plasmou za 20.000,- Kč.

            Pokud můj názor vypadá jako extrémní, tak je to pravda a je to způsobeno profesionální deformací, protože přes 15 let pracuji jako IT v marketingové agentuře s vlastním grafickým oddělením, takže o PR blábolech a barvách na zobrazovačích něco málo vím. LCD technologie je více propagována proto, že LCD TV jsou výrobně levnější. Při srovnatelné prodejní ceně je na nich tedy větší marže než na plasmách.

            Nedoporučuji nákup TV v internetovém „velkoobchodě“ Frantíka Vychcánka provozovaném ve 2+1 v paneláku. Zajímavý je E-Shop Datartu – ne kamenné prodejny Datart, ale v jejich internetový obchod – ten má nižší ceny než kamenný Datart, aby konkuroval běžným internetovým obchodům. Zboží objednané přes internet Datart přiveze domů zdarma, nebo je možnost objednání přes internet s osobním vyzvednutím zákazníkem ve zvolené prodejně Datart. Obojí s výhodou možnosti reklamace přímo v nejbližší kamenné prodejně.

          2. Re: LCD versus plasma
            Je opravdu těžké dnes koupit TV, pokud má doma člověk ještě CRT. Já sám mám dvě plazmy, jednu 82 cm – koupenou jako pokus (příští rok po skončení analogu ji dostane tchýně, která má CRT 55 cm) a pak plazmu 106 cm. Předtím, než jsem koupil malou plazmu, tak jsem viděl plazmu 106 cm Panasonic u souseda. Byla to hrůza. Pak jsem šel do několika obchodů. Všude DVD signál. Pak jsem i u toho DVD signálu viděl vedle sebe LCD o 4.000 Kč dražší než plazma. Stačil mi běžící pes a míček. A hned jsem volil plazmu.Pak jsem měřil spotřebu – malá plazma 40W – 110W na 4. stupeň úspory energie (obraz dobrý i ve dne). Velká plazma je konstrukčně novější a spotřeba je od 60 – 120W. Výrobcem deklarovaných 130W má 106 cm plazma při plně bílé obrazovce. Obraz mám nastaven u obou uživatelsky. Plazmy jsou HD ready – používám na běžné DVD a SD TV. I HD vysílání přes satelit je 1080i, ne 1080p, takže zatím FULL HD TV jsou zbytečné. Je ale fantastické,že plazmu 106 cm lze koupit v kamenném obchodě za cca 10.000 Kč.

          3. Mámo, jdeme koupit „placku“
            Musím varovat zájemce o „placatý“ televizor na nechutné praktiky prodavačů zejména velkých elektromarketů. Když si půjdete do obchodu pro plasmu, začnou vám tam téměř určitě vnucovat LCD a s největší pravděpodobností Samsung. Pokud si chcete na vlastní kůži a peněženku vyzkoušet ochotu firmy Samsung řešit reklamace a pozáruční opravy ku vaší spokojenosti, tak směle do toho. Jeden příklad za všechny je zde:
            http://domazlicky.denik.cz/zpravy_region/draha-televize-skonci-ve-smeti-zklamani-ceka-3a55.html

            Prodavači většinou berou prémie podle marže za prodané zboží. Protože plasmy mají větší výrobní náklady a prodejní ceny jsou srovnatelné s LCD, je jasné, že na LCDčkách jsou marže větší. Proto ten nátlak na zákazníky, lži o větší spotřebě a vypalování plasmy atd. Jde jen a pouze o to prodat LCD s větší marží. Na podporu prodeje používají různé finty. Plasmy a LCDčka s nižšími maržemi například umisťují tak, aby na jejich obrazovky pořádně svítily lampy ze stropu a záměrně špatně nastavují parametry obrazu. Toto je důvod, proč vám prodavač nikdy nedá do ruky dálkový ovladač, ale všechno ovládá sám. To není proto, abyste ovladač neohmatali, ale aby ti zkušenější z vás nevlezli do menu televize a nenastavili parametry obrazu na Default. Pak by se vám totiž mohl zalíbit obraz televizoru s nižší marží a prémie by byly kde?

            Další finta prodavačů je, že u plasmy zapnou nějaký mód vhodný pro pomalé scény a pustí vám na tom Eurosport. Plasmy a LCD TV mají v menu mnoho režimů vyhlazování, z nichž některé jsou vhodné pro sport a jiné rychlé scény a jiné používají větší míru
            vyhlazování, takže pomalé scény jsou příjemnější a ostřejší, ale rychlé pohyby rozmazané. Plasmový panel z principu „mazat“ nemůže a pokud je za letící mičudou ocas komety, přetáhněte prodavače gumovou hadicí a TV nastavte do režimu „sport“.

            S čím taky mívají zákaznicí problém, je to, že v obchodě stojí moc blízko u obrazovky. Při sledování klasického pozemního DVB-T vysílání na krátkou vzdálenost vypadají artefakty způsobené vysokou kompresí používanou v ČR u DVB-T strašlivě. Doma takto z blízka na TV nikdo nekouká a při osvětlení „milion luxů“ jako v prodejně taky ne.

            Další oblbovák je ten, že LCDčka Samsung mají „zářivější“ barvy a díky tomu vypadají zajímavěji. Jde ale o zdeformování Gama křivky tak, že jasnější části obrazu mají něco jako expanzi rozsahu a ty vás praští do očí. Ale temnější části obrazu mají v průběhu jasu kompresi a noční záběry jsou jako černé divadlo (tmavě spíš šedé) – to je nakonec i v této recenzi. LCDčka od Samsungu jsou výborná do firmy do zasedačky na zobrazování barevných grafů v Excelu nebo PowerPointu, nebo na sledování komixů. Ale na zobrazování „reality“ rozhodně ne. Úplně stačí, jak to se saturací barev přehánějí v Hollywoodu. Stačí se podívat na trávník v Hollywoodském filmu a pak se zajít podívat před barák na opravdový trávník. Když se k tomu ještě přičtou přepálené barvy Samsungu, je vymalováno.

            Pokud si už nedáte vymluvit LCD, tak bych osobně doporučil něco od značek LG nebo Philips. Na poli LCD panelů tyto firmy spolupracují a používají stejné panely
            s technologií S-IPS, která je z LCD technologií nejlepší – přesněji řečeno nejméně špatná.

            Samsung má vlastní technologii panelů S-PVA, která je o něco horší ohledně barevné věrnosti než S-IPS a navíc trpí jakousi neklidností nebo chvěním na úrovni jednotlivých pixelů. U TV toto tolik nevadí, protože se sledují z větší vzdálenosti, ale u počítačových monitorů to působí rušivě. Horší barevná věrnost samozřejmě vadí i u TV.

            Na závěr příběh „na vlastní oči“: v OKEY Elektro měli před předloňskými vánocemi jako „akční“ výběhový model LCD TV Samsungu s TN panelem. Odpornější obraz najdete maximálně u Sencorů a NoName LCDček, ale ne o moc. O černé se nedalo mluvit vůbec, šedá byla fialová a bílá byla žlutá. „Akční“ cena byla vyšší než stejně velké Samsungy s S-PVA panelem u konkurence.

          4. Re: Mámo, jdeme koupit „placku“
            Vážený pane Kozousche,

            dost dlouho jsem pracoval jako prodejní asistent černá/šedá v Datartu v Brně, takže bych měl o praktikách Vámi zmiňovaných obchodních řetězců logicky něco vědět.

            Musím bohužel konstatovat, že prakticky ani jedna z Vašich „pravd“ o elektro řetězcích mi není známá!

            Za špatné seštelování TV si zpravidla mohou zvídaví zákazníci sami (nezapomínejte – jde ti i přes menu pomocí tlačítek), já na to jako prodavač opravdu neměl čas.

            Samsung má defaultně zapnutý prodejní režim, kdy si TV automaticky po nějaké době resetuje nastavení (plný jas, barvy, režimy, atd.) , což eliminuje hrající si zákazníky, kteří vám tam klidně nechají ČB obraz nebo jiné ujeté nastavení.

            Podobně opravdu není čas si ladit Eurosport na pomalé scény a jiné podobné vylomeniny, jak popisujete. Spíš naopak, když se TV vystaví na plochu, tak se maximálně nastaví default, jedním okem se zhodnotí, zda se na to dá koukat a pokud ne, tak si hravý prodavač s naprosto novým kousek trochu pohraje, aby věděl, co prodává. A málokdy to za tu snahu stojí, dobrá TV se prostě pozná na první pohled. Pokud je třeba něco dolaďovat, nemá to šanci.

            Kdokoliv mě či kolegy požádal, tomu jsme ovladač od TV půjčili, ať si hraje.

            Na sledování silně osvícených míst dle vaší teze „pořádně svítily lampy ze stropu “ a záměrné vystavování konkrétních „degradovaných“ výrobků jsme opravdu neměli čas a byli jsme rádi, když se podle interních směrnic alespoň podařilo seřadit TV do nějaké sestupné linky podle úhlopříčky. Kolikrát se při vystavování nového zboží a přerovnávání vystaveného jedna TV během týdne třeba i 4x přestěhovala. Tady jste opravdu úplně mimo!

            O nátlaku prodavačů ve prospěch LCD nebo PDP si také nedělejte iluze, skoro každý si prodával podle vlastního přesvědčení a zkušeností, tohle prostě nezakážete ani nenařídíte, snad jen s mírnou podporou marží.

            Ano, prodavači samozřejmě berou marže za prodané kusy, na některé zboží jsou větší, na některé jsou menší, ale v té záplavě zákazníků fakt nemáte čas řešit, jestli je u téhle TV provize 38 Kč nebo u jiné 65 Kč a jste rádi, že prodáte vůbec něco… Kdo má čas na takové blbinky, tak si fakt nevydělá. Navíc se provize dynamicky téměř denně mění podle toho co visí na skladech a tak nějaké odhodlané sledování fakt nehrozí.

            Nestraním žádné značce, o kvalitách vám své a každé zboží má něco. Jedno cenu, druhé kvalitu, třetí nabité funkce… Osobně bych si pořídil PDP Pioneer, ale kde jim je konec…

            Jinak pravidelně jsme se účastnili produktových školení největších dodavatelů, např. Sony, Samsung, Panasonic, Pioneer, Canon a podobně, ale jejich dopad na reálné prodejní výsledky hodnotím jako pramalé. Je jen málo fandů prodavačů, kteří se vyznají a tomu co produktový školitel říká, tak že tomu nejen rozumí, ale umí to pak i reprodukovat zákazníkovi, pokud se ho zeptá třeba právě na tu žlutou u Sharpu.

            A pokud se občas objevil někdo s notebookem a případně i kalibrační sondou, rádi jsme mu umožnili cokoliv si dle svého uvážení otestovat. Přepojení kabelu je maličkost, když to stejně děláte 100x denně.

          5. Re: Mámo, jdeme koupit „placku“
            Samozřejmě nevylučuji, že špatně seřízené a lampami oslněné televizory jsou často náhody nebo vina nenechavých zákazníků. Já taky nikde netvrdím, že se každý zákazník vždy setká se všemi nešvary, které popisuji.
            Ale to, že se vy považujete za slušného, ochotného a erudovaného prodavače znamená, že jsou takoví úplně všichni prodavači ve všech elektroobchodech? To zní jako pohádka o poctivém autobazarníkovi a hodném policajtovi.
            Když se v brněnském Datartu špatně prodává nějaký druh zboží, protože stojí za starou bačkoru, tak na něj neudělají pseudoakci, ale nechají ho shnít ve skladu a odepíší ho jako ztrátu? A takto to dělají všechny elektroobchody?
            Pokud je to u vás tak, jak píšete, tak je to samozřejmě chválihodné, ale tvrzení, že je tomu tak vždy a všude se mi nezdá úplně pravděpodobné. Minimálně moje zkušenosti jiné jsou.
            V Datartu v Brně jsem nikdy nebyl, ale pár Datartů, Okejů a spol. jsem navštívil i v dopoledních hodinách a i v jiný čas než předvánoční. Že by tam prodavači lítali jako fretky jsem si opravdu nevšiml, takže předpokládám, že větší nával bude i v brněnském Datartu spíš v odpoledních hodinách a před vánoci, ale asi ne neustále, takže nějaký čas na „předprodejní přípravu“ se asi najít dá.
            V každém případě jsem v žádném Datartu, Okeji a spol. neviděl, že by oddělení televizorů mělo nižší intenzitu nepřímého osvětlení zhruba odpovídající běžnému obýváku tak, jako to mají u nás v jedné slušné elektro prodejně. Zda je to záměr nebo náhoda nechci spekulovat, v každém případě ale zákazník z přesvětlené prodejny odejde spíš s LCD TV než s plazmou a doma je na tom samozřejmě hůř, takže prodělá tak jako tak.

          6. Re: Mámo, jdeme koupit „placku“
            Jste nějaký chytrý pane Kozouchu. Nevím proč zde vnucujete nějaké své rádoby odborně podbarvené názory. Zajímavé, ale o ničem. Každá značka má své + a -. Vybrat by si měl každý sám podle sebe. Mě Samsung vyhovuje a jeho podle Vás přepálený obraz se mi líbí. On totiž každý vnímá barvy jinak. Když vlezu do některého Vámi uvedeného obchodu, tak v záplavě obrazů na mě nejlépe působí zrovna ty LED LCD od Samsungu – případně LG. Ale nechávám si to pro sebe a nikomu to pod rádoby odbornými názory necpu. Plno lidí se bohužel nechá takovými rádoby odborníky jako vy ovlivnit a pak jen doma koukají …….

          7. Re: Mámo, jdeme koupit „placku“
            Takže považujete za lepší, když se většina lidí nechá ovlivnit reklamou nebo vašimi názory? Hmmmm….. Já jen a pouze pouze vyjadřuji svůj názor stejně jako vy. Nikde netvrdím, že mé názory jsou univerzální všeobjímající pravda a nikoho nenutím se jimi řídit. Pro mě za mě ať si každý koupí co chce a doma se kouká na co chce – třeba na omalovánky od Samsungu.

          8. Re: Mámo, jdeme koupit „placku“
            Vnucuje… když se ti to nelíbí tak to nečti. I v české pseudodemokracii si každý může říkat co chce.

          9. Re: Mámo, jdeme koupit „placku“
            No, to je opravdu příspěvek k „věci“. To jste nám všem opravdu poradil.

  3. Re: LED TV Samsung UE32C6620: Mimo jiné i televize
    Dobrý den, nevíte jestli je podporovaná čeština titulků v DivXu u Samsungu UE37C6000?
    Děkuji.

  4. BONUS PRO TELEVIZE SAMSUNG !!!
    ahoj
    každý kdo vlastní televizi Samsung s internet@TV si muze pridat program netplayer
    a vznikl také na soukromé iniciativně pár nadšenců majitelů této televize
    Je to multimediální program který přímo z Internetu dokáže zobrazovat vámi předem určené Internetové stránky a číst jejich obsah například RSS kanály a podcasty.
    radia, televni archiv ceskych televizi ,rss kanaly videa a filmy
    http://samsung-tv.webnode.sk/netplayer/

    cau marcel

  5. Re: LED TV Samsung UE32C6620: Mimo jiné i televize
    Zdravím,
    Koupil jsem si tu to televizi s dalkovym ovladacem. Problem je v tom ze nejsem schopen priradit tel program k prislusnemu tlacitku neni k tomu zaden manual. Prosim porad te, dekuji.Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek