Čtvrtek , 17. 07. 2025

Martina

Recenze sluchátek Genesis Oxygen 400 – zašpuntujte svůj herní svět

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí.

22. 06. 2021

22. 06. 2021

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí. Pro ilustraci uveďme, že krabice obsahuje několik kusů silikonových krytů tří velikostí a dvou typů i barev (celkem 9 sad). Takže by měla sednout každému a případná ztráta se snadno nahradí. Také si můžete nechat celá sluchátka v černé barvě, anebo právě silikonové části vyměnit za červené. Látkový pytlík na přenos a uložení sluchátek se nevidí ani u dražších modelů.

TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

Výbava jak u „japonců“

Pokud jsou německá auta známá tím, že na příplatcích lze jejich cenu třeba zdvojnásobit, japonská se naopak zpravidla prodávají takřka „v plné palbě“ pouze s minimální možností příplatků.

Podobnou filozofii volí i sluchátka Oxygen 400. Ta upoutají v prvé řadě cenou a z toho plynoucím velmi dobrým poměrem mezi ní a výbavou. Nechybí látkový pytlík na přenos, až 9 sad silikonových násadek různých velikostí a dvou barev, také dvě sady silikonových „háčků“ fixujících sluchátka v ušním boltci a samozřejmě mechanická regulace hlasitosti na audiokabelu. Oba konektory jsou při tom pozlacené. Za cenu od 199 Kč to není zlé…

Praktičnost s překvapivým zvukem

K čemu mohou být užitečná špuntová sluchátka pro hráče? Co když třeba rád hraje na mobilu, pak jejich velikost může velmi usnadnit přenos a celkově mobilitu (použití třeba v hromadné dopravě jako vlak, autobus apod.), přičemž tak nějak lépe sedí k mobilnímu telefonu či ruční konzoli typu Nintendo Switch. Zde hmotnost 20 g bez mikrofonu, resp. 24 g s ním, oceníte.

To spolu s miniaturními rozměry znamená, že se nemusíte bát sluchátka uložit do batohu a bát se o rozlomení náhlavníku. Pak již neřešíte velikost, pouze praktičnost. Tu výrobce maximalizoval odnímatelým mikrofonem s vlastním konektorem v levém sluchátku. Mikrofon je ohebný, lehký a dostatečně dlouhý.

K TÉMATU  SSD disk místo optické mechaniky v notebooku

Navíc nejsou bezdrátová, takže neřešíte výdrž jako u Bluetooth špuntů. Výborný je subtilní jack, který se vejde i do odolných telefonů se zapuštěným 3,5m konektorem, což se ne vždy daří. U telefonu Hammer Iron 3 jsem měl problém s více sluchátky jako Argon 600, s těmito testovanými to šlo bez problémů. Někdo přemýšlel.

Zvukově nás také příjemně překvapila. U takto levných sluchátek jsme čekali horší kvalitu bez basů. Ty jsou ale překvapivě dobré, přesně jak od herních sluchátek čekáte. Regulátor hlasitosti na kabelu vnímáme jako nutnost. Asi bude stále u maxima, není moc přesný. Zejména někde venku či v hromadné dopravě. Zde by nám nevadil vyšší výkon 10mm reproduktorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek