Středa , 02. 07. 2025

Patricie

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Diskuze k článku

5 Responses

  1. CPU v SurfTabu
    Malou zajímavostí a pozitivní je, že na krabici je napsán procesor Intel Atom x5-Z8300, ale tablet je osazen již Atomem x5-Z8350. Získáváte tak rychleší procesor s Burst Frekvenci 1,92 GHz, oproti 1,84 GHz. 80 MHz navíc je jistě drobnost, ale potěší. Základní frekvence 1,44 GHz je stejná.

  2. McAffe Security Center – odinstalace
    Na SurfTabu máte defaultně nainstalován McAffe Security Center, který je z mého pohledu neuzitečným balastem. Jeho odinstalace není banální a proveditelná klasickou cestou, ani CCleaner ji nezvládne. Musíte využít McAfee Customer Product Remover, je to podobné jako s např. AVG. Pak se McAfee zbavíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek