Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

Rychlý test CompactFlash karty Lexar 1066×

28. 12. 2014

28. 12. 2014

Společnost Lexar rozšířila své portfolio o vysokovýkonné paměťové karty Professional 1066× CompactFlash. Kolegové z webu TechPowerUp otestovali 32GB model.

Deklarované přenosové rychlosti karet jsou 160 MB/s pro čtení a 65 MB/s pro zápis, což je rozdíl oproti druhé nejrychlejší modelové řadě s „pouhými“ 120 MB/s. Cílovou skupinu tvoří fanoušci HD a 4K videa.

TIP: Test SDXC paměťových karet – rychlá a rychlejší

Reálné testy 32GB karty v IOMeteru prokazují rychlost sekvenčního čtení okolo 117 MB/s a 112 MB/s u zápisu. Náhodný zápis znamenal pokles výkonu při nahrávání dat na 22,3 MB/s, náhodné čtení však neukázalo prakticky žádnou degradaci výkonu při hodnotě 115,6 MB/s.

Aktuální cena Lexar CF 1066x 32GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek