Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Samsung je v současnosti jednou z nejúspěšnějších firem. Jak to celé začalo?

Samsung je jihokorejská společnost, kterou dnes známe jako jednu z největších světových výrobních firem. Specializuje se na výrobu široké škály spotřební a průmyslové elektroniky. Nikoho tak nepřekvapí, že přístroje této značky vidíme téměř všude. Mikrovlnky, pračky, televizory či smartphony… Samsung produkuje přibližně pětinu celkového vývozu Jižní Koreje.

28. 04. 2019

Samsung je jihokorejská společnost, kterou dnes známe jako jednu z největších světových výrobních firem. Specializuje se na výrobu široké škály spotřební a průmyslové elektroniky. Nikoho tak nepřekvapí, že přístroje této značky vidíme téměř všude. Mikrovlnky, pračky, televizory či smartphony… Samsung produkuje přibližně pětinu celkového vývozu Jižní Koreje.

Společnost začala jako výrobce domácích nudlí

Zapomeňte na Samsung, jak ho známe dnes. Tato společnost vznikla 1. března 1938 jako obchod s lokálními potravinami, z nichž se nejvíce proslavily jejich domácí nudle. Lee Byung-Chull zahájil svou podnikatelskou činnost v Koreji a potraviny vyvážel do Číny a jejích provincií.

Zdroj: Flickr.com

Později svůj sortiment rozšířil také o textil a otevřel největší mlýn na vlnu v Koreji. Taky byste chtěli pracovní tričko se značkou Samsung? Tento široký záběr výroby měl své důvody. Na industrializaci se zaměřil s cílem pomoci své zemi při přestavbě po válce, aby tamní trh ochránil před konkurencí a poskytl mu jednoduché financování.

Od textilie k elektronice

K rychlému rozšiřování technologických podniků Samsungu došlo až koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let. Společnost Samsung Data System (známá také jako Samsung SDS) pomohla mateřské společnosti stát se lídrem v oblasti služeb informačních technologií. Pak vše nabralo rychlý spád. Původně maličká firma vystřelila na výsluní raketovou rychlostí.

Vybudování dvou výzkumných a vývojových ústavů rozšířilo technologickou linii společnosti o elektroniku, telekomunikace, přístroje v letectví a nanotechnologie.

Zdroj: flickr.com

Rok 2009 se stal pro firmu významným milníkem. Došlo tehdy k zrodu série smartphonů Samsung Galaxy, která se zakrátko stala nejen nejoblíbenějším produktem společnosti, ale dostala se na seznam s celoročně nejprodávanějšími smartphony na světě.

Pár zajímavostí, které překvapí nejednoho IT nadšence

Dnes Samsung zastřešuje přibližně 80 různých zaměření. Po této informaci snad už nikoho nepřekvapí, že i Burj Khalifa, nejvyšší budova světa a dominanta Dubaje, byla postavena stavební divizí společnosti Samsung.

Samsung je také v současnosti jedním z největších vývozců elektroniky na světě. Rozloha jejích přístavů proto zabírá plochu přes 1,2 milionů kilometrů čtverečních. A co se týče zaměstnanců, těch má po celém světě skoro 370 000.

Zdroj: Pxhere.com

V roce 2011 se stal Samsung společností, která vyrábí nejvíce smartphonů na trhu, a nadále zůstává jedničkou v jejich prodeji. Kromě toho si však firma dává záležet i na ochraně svých zařízení, proto neustále inovuje své obaly na mobil Samsung. Kromě toho si také drží prvenství v prodeji televizorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek