Pátek , 04. 04. 2025

Ivana

Samsungu představil SmartTag2, chytrého pomocníka pro hledání věcí

23. 10. 2023

23. 10. 2023

Společnost Samsung na konferenci pro vývojáře oznámila novou verzi svých sledovačů položek s příhodným názvem SmartTag2. Jedná se o skvělou konkurenci zařízení AirTag, které vyrábí Apple. SmartTag2 je druhou generací lokalizačního zařízení společnosti a nyní se vyznačuje delší výdrží baterie, větší odolností a lepším pronikáním signálu s technologií Bluetooth Low Energy (BLE), takže jej můžete najít, i když skončí v podzemí.

Praktická pomůcka

SmartTag2 je také menší než předchozí model, takže se vejde do menších míst ve vašich taškách a můžete ho mít i na klíčích. Nyní má jmenovitou výdrž baterie až 700 dní, což překonává předchozí model se 165 dny a dokonce i AirTag od Applu, který vydrží na jednu baterii CR2032 přibližně jeden rok. Není to tak dlouhé jako tříletá výdrž baterie u zařízení Tile, ale je napájen baterií CR2032, kterou můžete vyměnit.

Vysoká odolnost

Pokud jste se při výběru zařízení na sledování předmětů obávali mokra, prašnosti nebo mrazu, s novým Samsung SmartTag2 již nemusíte, protože nyní přichází s hodnocením IP67. Přívěšek na klíče je také větší, aby ho bylo možné snadno připevnit kroužky na klíče, a má uvnitř kovový kroužek pro lepší odolnost.

Samsung také upgradoval svou aplikaci SmartThings Find, která nyní obsahuje zobrazení mapy na celé obrazovce a nové rozhraní, plus nově registrované značky SmartTags mají nyní v aplikaci zástupce, který je rychleji najde. K použití SmartTag2 potřebujete novější zařízení Samsung.

Nový SmartTag2 byl oznámen ve stejný den jako vývojářská konference společnosti Samsung, kde společnost sdílí nové podrobnosti o verzi Androidu One UI 6. Samsung 10. října celosvětově uvedl na trh nový SmartTag2. Ceny zatím neprozradil, ale vzhledem k ceně předchůdce by se mohla cena pohybovat kolem 1 tisíce korun za kus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek