Úterý , 25. 02. 2025

Liliana

Sapphire RX 460 Nitro OC – první oficálně „odemčený“ Radeon RX 460

22. 01. 2017

22. 01. 2017

GPU není nováčkem ani na našem trhu, má relativně nízkou udávanou spotřebu kolem 75 W, solidní výkon např. pro HTPC (karta existuje i bez přídavného napájení – v „ne OC verzi“). Jde, řekněme o velmi solidní low-endový (možná až mainstreamový) produkt. Toto GPU nabízí jeden cheat, na který se přišlo již dříve a Sapphire jej s požehnáním AMD u své nové karty využívá…

O co jde? Zvyšuje výkon a dělá „z beránka, pořádného berana“… Zkrátka u RX 460 (grafický čip „Polaris 11“) lze odemknout všechny výpočetní jednotky. Kromě toho je i trošku přetaktovaná proti referenčním hodnotám. Každopádně jako první nabídne plných 1 024 místo, standardně od AMD nastavených, 896.

TIP: Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

Teoretická síla tak stoupla z 2,2 na 2,56 TFLOPS. V reálu grafika nabízí asi o 7 % vyšší výkon než originál při zachování spotřeby (nárůst v řádu několika Wattů). Cena takové karty bude činit 109 USD (asi 2 800 Kč), tedy podobně jako u nevylepšeného modelu.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek