Pondělí , 20. 01. 2025

Ilona

Sapphire RX 460 Nitro OC – první oficálně „odemčený“ Radeon RX 460

22. 01. 2017

22. 01. 2017

GPU není nováčkem ani na našem trhu, má relativně nízkou udávanou spotřebu kolem 75 W, solidní výkon např. pro HTPC (karta existuje i bez přídavného napájení – v „ne OC verzi“). Jde, řekněme o velmi solidní low-endový (možná až mainstreamový) produkt. Toto GPU nabízí jeden cheat, na který se přišlo již dříve a Sapphire jej s požehnáním AMD u své nové karty využívá…

O co jde? Zvyšuje výkon a dělá „z beránka, pořádného berana“… Zkrátka u RX 460 (grafický čip „Polaris 11“) lze odemknout všechny výpočetní jednotky. Kromě toho je i trošku přetaktovaná proti referenčním hodnotám. Každopádně jako první nabídne plných 1 024 místo, standardně od AMD nastavených, 896.

TIP: Nvidia GeForce GTX 1050 – nová síla pro HTPC?

Teoretická síla tak stoupla z 2,2 na 2,56 TFLOPS. V reálu grafika nabízí asi o 7 % vyšší výkon než originál při zachování spotřeby (nárůst v řádu několika Wattů). Cena takové karty bude činit 109 USD (asi 2 800 Kč), tedy podobně jako u nevylepšeného modelu.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek