Čtvrtek , 10. 07. 2025

Libuše a Amálie

Nový Sigmatek na cesty

06. 04. 2007


Před nějakým časem byl v segmentu levných přenosných DVD přehrávačů velmi populární Sigmatek PDX-1000 a 1100. S delší odmlkou se nyní objevil jeho nástupce PDX-1200. Základními vlastnostmi nijak nevybočuje z průměru, snaží se však prosadit hlavně kvalitním firmware.

Nový Sigmatek PDX-1200 se oblékl do aktuálně populárního černého kabátu, takže je velmi podobný nedávno testovanému Biosteku PDX-950U. Je však poněkud kulatější a postrádá oproti němu USB a čtečku karet. Je také o něco levnější.

Tento zkladní cestovatel je vybaven tradičně sedmipalcovým TFT displejem s rozlišením 440×234 bodů a Sigmatek mu dal do vínku kvalitní D/A převodníky (12bit/108MHz pro obraz a 96KHz/24bit pro zvuk), což by se mělo odrazit na kvalitě výsledného přehrávání. Podporovány jsou všechny běžné formáty od DVD-Video, přes DivX až po MP3 a JPEG. Na první pohled opravdu opět miliontá variace na stejné téma levného přehrávače na cesty.

Český dovozce Acomp však jeho možnosti posunul za hranici běžně prodávaných přístrojů hlavně po softwarové stránce. Jak je u jejich výrobků zvykem, vytvářejí pro svoje produkty firmware s plnou českou lokalizací, tedy OSD menu, znaky v názvech souborů a titulky DivX. Díky tomu, že je v přístroji výborný mediální čip Mediatek 1389, mohli zajít ještě dál a doprogramovat další užitečné funkce hlavně co se týče nastavení DivX titulků (ty podporuje formátů srt, sub, smi, ssa, a txt). Měnit lze font, barvu, podkres i pozici titulků na obrazovce. Takové vlastnosti zatím byly obvyklé jen u hrstky stolních přehrávačů (hlavně Yamada 6700 a 6800).

Škoda, že ve výbavě není USB a čtečka, jinak by tento model mohl určitě převálcovat i Biosteka, ale cenou okolo 3700Kč s DPH by mohl na trhu zabodovat. Brzy si ho půjčíme do redakčního testu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Nepřehlédněte

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek