Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Diskuze k článku

26 komentářů

  1. Komponenty
    Zdravím.

    Celkem zajimavé zkušenosti s MCE 2005 & Vista. Já mím již MCE 2005, které jsem cca před rokem testoval. Chci se zeptat, zda lze u http://www.digiboss.cz koupit i jednotlivé komponenty (některé komponnety již vlastním) včetně OEM Vist ?

    Díky

    1. Ano lze
      Ano lze, jedinou komponentou, kterou nenajdete zatím v aktuální nabídce je case Silverstone, ale myslím, že ani ten není problém tam po domluvě koupit samostatně.

      1. Media lab kit thermaltake
        Take planuji HTPC s podobnou konfiguraci, s pouzitim desktop. case thermaltake vb8001 bach sns, ktery ma dalkove ovladani a soft. Media lab kit, jako optimalni TV kartu bych videl Leadtek 2000 ktera je s timto softem kompatibilni. Ma nekdo s touto kombinaci zkusenost?

  2. EPG ve Vistě
    Jojo, zábavu s instalací XP MCE CZ jsem si užil už vloni, proto jsem s napětím čekal, jak vám to bude fungovat. 😉

    2Gb paměti jsou pro Visty doporučovaným minimem.

    Stahování EPG mi fungovalo skoro hned, jen jsem se na 10 min zasekl u zadávání PSČ (v MCE GUI), který jsem samozřejmě pořádně nedočetl do konce (zadává se s mezerou např. 110 00).

    Taktéž časové nahrávání funfuje dobře, dokonce to považuji za jednu ze základních funkcí (např. dvojitý stisk RECORD na jednom dílu seriálu začne nahrávat celou sérii).

    To vše vyzkoušeno na testovacím PC.

    Velmi podobnou sestavu jako jste budovali si v jednotlivých komponentech objednávám v nejbližší době (stejná MB, Athlon 64 X2 3800+ EE, 2GB paměti, Silverstone LC17S, HDD 500GB Samsung SpinPoint T, klávesnice Genius LuxeMate 810 a analog tuner Hauppauge WinTV-PVR350 už mám 3 roky), tak poté poreferuji, jak to šlape…

    Díky za zajímavý seriál!

    1. jsem rád že jste se pro
      jsem rád že jste se pro test vybrali právě tolik debatovanou desku Asus, která pro mnohé byla velkým tajemstvím a spousta konstruktéru HTPC šáhli po alternativě.
      Doufám že čtenáři našli v článku vše potřebné, i když nebyl prostor probrat některé záležitosti do hloubky, což ale samozřejmě chápu.
      Proto nabízím možnost ve spolupráci s webem http://www.mach4.cz rozšíření a prohloubení některých informací, pro které v tomto článků nebyl prostor.
      Kontaktovat přikládám: mach4@centrum.cz

    2. EPG ve Vistě
      Díky za pomoc s tím EPG, trapná chyba…škoda, že to nemá Microshit nějak ošetřené s tím zadáváním PSČ. Teď už EPG funguje přes internet skvěle a jde přes něj i během okamžiku nastavit nahrávání TV pořadů. Takhle nějak jsem si to představoval, že by to mělo fungovat!

  3. Doplnění k IMON DO
    Mám tu jeden nepotěšující dodatek k dálkovému ovládání IMON. Ztrávil jsem nepočítaně času nad pokusy rozchodit ve Windows Media Center vstup číselných kláves z dálkáče, které jediné nefungovaly. Nepodařilo se a tek jsem napsal výrobci do SondGraph. Teď jsem dostal odpověď, že v současných driverech, které k dálkovému ovladači dodávají to nefunguje a že pracují na jiných, které by to měly podporovat. Takže pokud na tento problém narazíte, neztrácejte s tím čas, je to zatím neřešitelné:) Pro číselný vstup bude u našeho HTPC bude (snad dočasně) nutno použít přibalenou bezdrátovou klávesnici.

    1. Re: Doplnění k IMON DO
      Měl jsem podobný problém s Aver media center a stačilo přepnout klávesnici z české na US. Maičkost ale potěší to.

    1. Testoval
      Testoval jsem na klasické HD LCD TV 1366×768 bodů, tak na FULL HD LCD TV 1920×1080. Oboje bez problémů. Záleží asi na ovladačích. Catalysty, které jsem měl nainstalované podporovaly široké spektrum různých rozlišení až do 1080p. Optimální pro klasickou LCD TV je ale 1280×720.

      1. 1366×768
        Tzn. že použité Catylysy umožní rozlišení 1366x768px? Nebo to bylo trochu ořezané a na LCD TV byly černé pruhy? Díky.

        1. 1366×768
          Rozlišení 1366×768 jde na HTPC nastavit, ale připojená LCD TV ho přes HDMI odmítá akceptovat. Přes VGA to jde…

          1. Test
            Mohl bych vas pozadat o verzi Catalystu pri kterych jste to zkousel a zda byste nezkusil pripojeni pres DVI-HDMI kabel ? Rozliseni 1366*768 sice ovladace umoznily, ale TV se prepla do 1280*720 rezimu (=nepouzitelne). Svadim to na grafiku, protoze x1600 funguje bez problemu se stejnou verzi ovladacu. Verze 7.4 a 7.8

            Pres klasicke VGA jsem to nerozjel ani v 1360*768, natoz 1366*768

    2. HDMI & 1366×768
      Zdravím

      Nejsem si jist, ale HDMI bylo koncipováno jako standard pro televizi s vysokým rozlišením (HDTV). HDMI je schopno přenášet standardní i HTDV obrazový signál – od VGA rozlišení (640 x 480 bodů) přes PAL (720 x 576 bodů – progresivně i prokládaně) až po signál s vysokým rozlišením v normách 1280 x 720p a 1920 x 1080i. Zvuková data mohou být v nekomprimované podobě i v podobě datového toku komprimovaného audia, jako jsou formáty Dolby Digital a DTS. Přenosová kapacita pojme až 7.1 kanálů v nekomprimovaném PCM nebo 4x DTS 6.1.

      Přes VGA, DVI by to mělo ale jít (pokud TV disponuje těmito vstupy)

      Takže si myslím(možná se ale pletu), že „atypických pro HDMI“ 1366×768 přes HDMI nejde záměrně.

      S pozdravem

  4. Biostar TA690G AM2
    Dobrý den.
    Alternativou ke zde použité desce ASUS je Biostar TA690G AM2. Máte s ní někdo zkušenosti ?
    Je možno uvést porovnání s Asusem ?
    Děkuji

  5. Jde udělat HTPC i na
    Jde udělat HTPC i na nějakém linuxovém systému + nějaký linuxový media center??? Nebo je moc velký problém s drivery jednotlivých komponent pod linuxem?

    1. Myth TV
      Pro Linux existuje například MCE podobný Myth TV. Plánuji se mu podívat také na zoubek. Obecně je rozchodit HTPC pod Linuxem složitější, je třeba vybírat komponenty, které mají zajištěnu podporu ovladačů pro Linux, ale postavit ho na něm určitě lze.

  6. Vista MCE a timeshifting
    Dobrý den všem,
    potřeboval bych poradit s funkcí timeshifting.
    Mám vista media center na kterém používám dvb-t kartu Pinnacle 310i.
    Nemám nainstalovaný žádný Pinnacle software (poue ovladače pro kartu).

    Jak lze (a pokud je to vůbec možné) zprovoznit timeshifting na vista mce?

    Děkuji za rady, Stano

    1. Timeshift ve Vistach
      Timeshift ve Vistach funguje zcela na výbornou. Prostě dáte u živého vysílání na dálkáči pauzu a pak opět play. Když pak přetáčíte, dole se ukáže časová osa po které se lze pohybovat až zas do živého vysílání.

    2. Ještě mě
      Ještě mě napadlo, máte nainstalovaný software pro Vista MCE od Pinnacle? Jedná se o PCTV_MCE_Vista_XP_31 a najdete ho na webu výrobce.

  7. AUDIO SYSTEM
    Ahoj.
    Jak řešíte audio system k HTPC?
    např.: repro k PC(levné, horší audio) nebo pres AV prijímač(drahe, lepší audio)
    Existuje něco mezi?

  8. Zvuk z HDMI DolbyDigital
    Stavím podobnou sestavu HTPC, akorát s deskou MSI. Rád bych se informoval, jak se Vám podařilo zprovoznit výstup zvuku DolbyDigitál přes HDMI HD Audio.
    Zkoušel jsem Win XP + Media Portal, PowerDVD a zvuk z HDMI jsem docílil pouze 2.0. Zvuk z SPDIF mi funguje i v režimu DolbyDigitál 5+1. (Připojeno do AV recieveru po Coax SPDIF)
    Zkusil jsem i Wisty, ale tam mi vůbec nenabízí SPDIF konektor, jen HDMI a také jsem nerozchodil zvuk DolbyDigital. Při testu ve vlastnostech mi nabídne políčka DTS, DD atd, ale testem neprojdou.
    Díky předem za informaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Nepřehlédněte

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek