Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

StorE TV: I Toshiba ví, že multimediální domácí přehrávače jsou v kurzu

10. 10. 2009

Klasickým DVD přehrávačům, byť s podporou více formátů, dávno odzvonilo. Nastupují na jejich místo sice Blu-ray přehrávače, ale to je prašť jak uhoď. V době stahování a sdílení multimedií na internetu jednoduše neobstojí. Zákazníci žádají multimediální síťové tanky… Toshiba to pochopila a nabízí nový StorE TV.

Toshiba je zřejmě jednou z prvních klasických společností ze staré školy, která nabízí multimediální harddiskový přehrávač. Bude zajímavé sledovat, kdy se přidají další, například Panasonic nebo Samsung. Specialisté, jako Popcorn Hour, Asus, Great, Western Digital nebo Xtreamer už jsou o kilometry dále. Přesto jsme na tradiční výrobce zvědavi.

StorE TV je malá krabička na pevný disk (kapacita až 2 TB). Na rozdíl od pokročilejších výrobků nemá síťové rozhraní, takže pro plnění musíte použít USB. Disponuje HDMI rozhraním, ale přehrává jen video (avi, mp4, Mpeg-2) ve standardním rozlišení. Byť jej převádí na výstupu na 1080i. Dále podporuje přehrávání fotografií a hudby ve formátech mp3, wav, aac a wma.

Cena není známa, ale funkcemi ani výbavou nejde o žádný převratný počin. Nicméně snad jde o signál, že se brzy dočkáme zajímavých nových přehrávačů i od velkých firem…


 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek