Pátek , 15. 11. 2024

Leopold

TOR přichází v krabici

25. 11. 2013

25. 11. 2013

Společnost Pogoplug představila zařízení Safeplug, využívající ke komunikaci na internetu technologii TOR, čímž se velmi snadno na internetu „zneviditelní“.

Pokud vám označení TOR (The Onion Router) nic neříká, pak vězte, že jde o systém (původně vyvinutý americkým námořnictvem) zajišťující anonymizaci uživatele při pohybu na internetu. Potřebujete speciální aplikaci, která data posílá nejprve sítí Tor, složené z moha serverů umístěných po celém světě, ty data zašifrují a různě přepošlou a až po té je pustí k cílovému počítači. Tím dojde, podobně jako v řadě amerických seriálů, ke skrytí informace o IP adrese uživatele a dalších faktorů, které by ho mohly identifikovat.

Surfování po internetu se stává anonymním a tedy i bezpečnějším – kromě jiného zabrání TOR sledování vašich aktivit tzv. trackery (jako Google Analytics, Facebook), které sledují vaši aktivitu a dle toho např. nabízejí reklamu. A nejen to, z vaší IP adresy lze zjistit fyzickou adresu, kde je počítač připojen do sítě. Takže leckdo šikovnější může zjistit, na co se na internetu díváte a kde bydlíte. I proto společnost  Pogoplug nedávno představila vlastní hardwarové řešení v podobě malé krabičky, kterou připojíte ke svému routeru a vše zařídí za vás. To vše za pouhých 49 USD (asi 990 Kč).

Otázkou zůstává, zda-li se to uživatelům vyplatí, když existuje bezplatné softwarové řešení. Běžně vám stačí stáhnout si upravený Firefox s nainstalovanou aplikací TOR, a to ve verzích pro Windows, Mac i Linux. Pro méně zkušené uživatele ale může jít o zajímavou alternativu.

Zdroj: Oficiální blog Pogoplug, Tor Project

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek