Středa , 14. 05. 2025

Bonifác

4K teleobjektiv se servem a největší ohniskovou vzdáleností na světě

24. 10. 2014

24. 10. 2014

Značka Canon rozšiřuje svoji produktovou řadu filmových objektivů se servopohonem o nový vysoce výkonný ultra teleoobjektiv – model CN20x50, který je určen pro televizní produkci v oblasti sportu a přírody.

Nový CN20x50 je navíc prvním objektivem svého typu, který spojuje vestavěný extender pro 1,5násobné zvětšení ohniskové vzdálenosti, prvotřídní 20násobné přiblížení a odnímatelné servo s nativním rozsahem ohniskové vzdálenosti 50 až 1000 mm. Extender navíc rozsah navyšuje na opravdu významné hodnoty 75 až 1 500 mm. Produkt bude k dostání v Centru Fotoškoda.

Nový objektiv navrhla společnost Canon jako přenosné řešení pro televizní produkci s kamerami formátu Super 35mm – bez ohledu na to, zda autoři využijí rozlišení HD, UHD či 4K. Objektiv CN20x50 je ideální nástroj, který se může pochlubit jedinečnou kvalitou, univerzálností i použitelností. Inovovaná odnímatelná jednotka servopohonu umožňuje agilní styl natáčení, který je se standardními filmovými objektivy obtížně realizovatelný. Nový filmový objektiv se servopohonem je proto ideálním nástrojem pro naplnění rostoucí poptávky po televizní produkci v oblasti sportu a přírody v ultra vysokém rozlišení (UHD).

Výhodou objektivu CN20x50 je jeho lehkost a přenositelnost. Váží pouhých 6,6 kilogramů. Ve své třídě vyniká i bezkonkurenční ohniskovou vzdáleností a možnostmi zoomu. Tyto vlastnosti umožňují objektivu zachytit různé typy akcí, včetně sportovních, a to na dálku a při zachování nejvyšší kvality obrazu v celém rozsahu zoomu. Nadstandardní rozsah zoomu výrazně snižuje počet zařízení, které musí mít týmy k dispozici a umožňuje vynikající řešení pro natáčení přímo na místě.  

Nový model CN20x50 je kompatibilní s širokou řadou kamer a podporuje oboustrannou komunikaci mezi objektivem a kamerou. K dispozici je jak varianta pro bajonet FE, tak i pro bajonet PL. Varianta pro bajonet EF využívá systém vyvinutý společností Canon, zatímco varianta pro bajonet PL podporuje i technologii společnosti Cooke Optics. Obě varianty umožňují i 12pinovou sériovou komunikaci, která umožňuje integraci s běžnými vysílacími zařízeními.

Zaostřovací kroužek umožňuje otáčení v rozsahu 180 stupňů – nabízí tak vyvážení mezi přesností vyžadovanou pro obraz v rozlišení 4K a rychlostí, která je nezbytná pro použití ve vysílání. V situacích, kdy rozhoduje každá sekunda a kameramani mají pouze jednu jedinou příležitost pro natočení záběru, je vysoká rychlost nastavení zoomu a clony i jednoduchost zaostřování velmi důležitá. Díky těmto vlastnostem mohou kameramani snadno a přesně natáčet i velmi rychle se měnící scény.

Konstrukce objektivu je kompatibilní s řadou příslušenství pro oblast filmové a vysílací produkce včetně ovladačů zoomu a zaostření, filmových slunečních clon a krokových modulů typu 0,8 a 0,5 jako jsou například jednotky follow focus. Nový objektiv tak umožňuje opravdu všestranné použití.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek