Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Aligator S5520: Na trh vstupuje první chytrý Aligátor pro seniory

25. 01. 2020

25. 01. 2020

S5220 Senior je proto vybaven speciálním nadstavbou s jednoduchým a výborně čitelným prostředím, díky kterému je ovládání snadné, přehledné a jednoduché. Uživatelé se nemusejí bát, že si omylem něco smažou nebo spustí něco, co nechtěli.

K dispozci jsou nejdůležitější funkce chytrých telefonů a důraz Aligator kladl především na možnost, být snadno ve spojení: uživatelé mohou používat aplikace jako např. Whatsapp, Messenger, Skype, Viber a další.

Podobně jako tlačítkové seniorské telefony i Aligator S5520 Senior podporuje službu SOS Locator. SOS tlačítko se však nachází přímo na hlavní obrazovce, nikoliv na zádech telefonu. Funguje stejně jako na tlačítkových modelech: po stisku telefon automaticky vytočí předem nastavená telefonní čísla a zároveň odešle nouzovou SMS zprávu, která díky vestavenému satelitnímu GPS přijímači obsahuje i přesnou polohu telefonu. Příjemce zprávy si tak jedním kliknutím snadno zobrazí v mapě, kde se telefon nachází.

Srdcem i mozkem S5520 je výkonný chipset Quad Core se čtyřjádrovým procesorem Cortex A7, 1GB operační paměti. Grafické aplikace podporuje 3D akcelerátor. Telefon reaguje svižně a bez problémů zvládá chod více programů najednou. Interní úložiště16GB lze doplnit microSD kartou do velikosti 512 GB. Funkce DualSIM umožňuje mít dvě SIM karty v jednom telefonu a obě mohou být na příjmu současně. Pracovní a soukromé hovory vyřídíte z jednoho přístroje.

Další funkce: podpora Google Play, mobilní internet, Bluetooth a Wi-Fi přehrávání hudby a videa. Pro mobilní internet přijímače 3G/UMTS/HSPA, pro připojení handsfree, fitness náramků, smart hodinek a dalších periferií, sloužících například pro sledování zdraví a kondice, poslouží Bluetooth.

Aligator S5520 Senior lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

 
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek