Pondělí , 26. 02. 2024

Dorota

Canon uvádí nový systémový fotoaparát EOS M100

01. 09. 2017

01. 09. 2017

Společnost Canon dnes představila svůj nejnovější přírůstek do rodiny systémových kompaktů – EOS M100. Toto malé a stylové zařízení představuje příslib naprosto neuvěřitelné obrazové kvality.

Díky svému kompaktnímu a stylovému tělu je Canon EOS M100 přímo předurčený ke každodennímu používání a umožňuje spontánně zaznamenat jak běžné každodenní okamžiky, tak i ty nejdůležitější životní události. Nechybí ani široká škála kreativních filtrů a bezdrátová konektivita, tedy vlastnosti, které umožňují pořídit naprosto úžasné snímky a začít je sdílet na sociálních sítích během pouhých několika sekund.

Canon EOS M100 je fotoaparát, který uživatelům pomůže s realizací jejich tvůrčích vizí i se zdokonalením fotografických dovedností. Pořizování snímků s tímto modelem je velmi snadné, EOS M100 se totiž může pochlubit intuitivním dotykovým ovládáním i kreativními filtry a přechod od chytrého telefonu k fotoaparátu je tedy naprosto bezproblémový. A díky nápovědám zobrazovaným na displeji uživatelé rychle pochopí i chování jednotlivých nastavení. Canon EOS M100 tak nabízí vše potřebné pro tvorbu profesionálních fotografií, ať již jde o snímky s nádherně rozostřeným pozadím nebo o záběry s důrazem na detail.

Nejnovější systémový fotoaparát značky Canon je skvělým nástrojem i pro tvorbu video blogů a pro pořizování selfie snímků – díky výklopnému displeji a režimu selfie se tento typ záběrů povede hned napoprvé. Nechybí ani režim Smooth Skin, který pořídí snímky v pěti různých úrovních a zajití tak přirozenější podání odstínu pleti. Výsledné fotografie jsou díky tomuto režimu vždy perfektní, ať již jde o selfie snímky nebo záběry přátel.

Nový model má sice vzhled a hmotnost kompaktu, nicméně ve skutečnosti nabízí výhody nejnovějších technologií, které mívají k dispozici až majitelé špičkových profesionálních fotoaparátů. Canon EOS M100 je připravený k použití prakticky ihned po zapnutí a uživatelé tak mají jistotu, že nepropásnou žádný důležitý okamžik. A že nebudou muset dělat kompromisy související s obrazovou kvalitou. Bez ohledu na to, zda panují špatné světelné podmínky nebo je jasný slunečný den, jsou výsledkem stisknutí spouště velmi ostré a živé fotografie, které překonávají vše, s čím se dosud běžní uživatelé setkali. Dosažení technické dokonalosti snímků již nikdy nebude představovat vážnou výzvu, a to ani dokonce v případě videí.

Díky jednoduchým pokynům zobrazovaným na displeji je zvládnutí jednotlivých režimů focení i široké škály nastavení velmi snadné a uživatelé si tak bezproblémově osvojí techniky, které jim umožní pořídit opravdu živé snímky. Používání fotoaparátu významně zjednodušuje i dotykový displej, pomocí něhož je ovládání EOS M100 stejně jednoduché, jako by šlo o chytrý telefon – uživatelé mohou například snadno listovat jednotlivými snímky nebo je zvětšovat a zmenšovat roztažením či stažením prstů.

Canon EOS M100 je k dispozici v černé, bílé a šedé variantě a v případě obalu na tělo si mohou uživatelé vybírat hned z devíti barev, od elegantní černé až po zářivě tyrkysovou. Výsledná kombinace tak bude odpovídat individuálnímu vkusu každého majitele a oprávněně si zaslouží pozornost okolí. Uživatelé určitě ocení i pohodlné nošení a bezpečnější použití během focení – stačí připojit popruh a pověsit fotoaparát na rameno nebo na krk. Stejně jako u obalu i v případě popruhu si mohou uživatelé vybírat z více variant a výsledné designové pojetí mají zcela ve svých rukou.

S novým fotoaparátem je naprosto bezproblémové i nahrávání snímků na Facebook nebo do služby Instragram – součástí EOS M100 je totiž i Wi-Fi konektivita a podpora technologie Bluetooth. Po připojení mohou uživatelé pomocí aplikace Canon Camera Connect stahovat snímky přímo do chytrého zařízení s operačním systémem iOS nebo Android1, aniž by museli vzít fotoaparát do ruky. Díky praktickému propojení pomocí Wi-Fi mohou uživatelé v případě potřeby všechny své fotografie i filmy snadno zálohovat do cloudu – již nikdy se tak nebudou muset obávat, že o své nejvzácnější vzpomínky navždy přijdou.

Uživatelé EOS M100 mohou v každé situaci použít objektiv, který bude přesně odpovídat jejich konkrétním tvůrčím záměrům a autorským ambicím. Ať již má jít o focení krajiny nebo třeba o portrétní fotografii. Stejně jako samotný fotoaparát jsou malé a lehké i jednotlivé objektivy sytému EOS M a nepředstavují tedy pro fotografická dobrodružství žádnou brzdu. Díky speciálnímu upevňovacímu adaptéru lze použít i jakýkoli další objektiv ze systémů EF a EF-S2 – uživatelé tak mají na výběr z ještě širší nabídky a v návaznosti na zdokonalování svého fotografického umu mohou snadno vyměnit stávající objektiv za lepší.

Canon EOS M100 je moderní a kvalitní fotoaparát, který umožňuje zaznamenávat svět novými úžasnými způsoby. Díky kreativním filtrům i vysoké obrazové kvalitě získává běžné focení zcela nový rozměr a výsledkem je, že každý snímek bude stát za zveřejnění – například na Instagramu. Model EOS M100 zachytí všechny životní události v podobě nádherných fotografií, na které budou uživatelé náležitě pyšní a budou je ochotně sdílet s rodinou i svými přáteli. Díky kompaktnímu a lehkému tělu je tento systémový fotoaparát naprosto perfektním nástrojem pro vytváření hmatatelných vzpomínek, ke všem zážitkům a za každé situace.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Kamera Rollei 372 zaujme hlavně cenovkou, která z ní dělá doslova záležitost pro každého. Navíc nabídne kromě (Full)HD videa i Wi-Fi a ovládání přes aplikaci v mobilu. To za cirka 699 Kč nezní špatně. Hodně nás proto zajímalo, jak si povede v reálu.
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek