Středa , 20. 11. 2024

Nikola

ČT spustila mobilní aplikaci iVysílání pro Android

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

21. 09. 2011

21. 09. 2011

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

Česká televize rozšiřuje počet mobilních platforem, z nichž lze komfortně přistupovat do iVysílání, nejobsáhlejšího českého televizního on-line videoarchivu. Přehrávat si pořady ze všech čtyř programových okruhů ČT za posledních bezmála sedm let mohou nyní již i uživatelé smartphonů a tabletů s operačním systémem Google Android. Česká televize pro tento systém vyvinula speciální aplikaci, a to ve spolupráci se společností Motion Media, jež se podílela už na aplikaci iVysílání pro iPad a iPhone.

Aplikace iVysílání ČT pro systém Google Android je ke stažení zdarma v Android Marketu:
https://market.android.com/details?id=cz.motion.ivysilani

„Aplikace videoarchivu iVysílání je nejsložitější mobilní aktivitou, kterou Česká televize podniká. Úspěch této aplikace na iPadu a iPhonu, kde máme už téměř 40.000 stažení za pouhé dva měsíce, ukazuje, že uživatelé i na mobilu podobný archiv chtějí a učí se na něm sledovat pořady ve chvíli, kdy nemají k dispozici televizor nebo počítač,“ konstatuje ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich a dodává: „Google Android je v současnosti nejrozšířenější systém na chytrých telefonech, i když neběží zcela spolehlivě na každém zařízení. iVysílání na něm běží bez omezení a věříme, že bude stejně populární jako na produktech Apple.“

Aplikace iVysílání ČT pro Android obsahuje několik úrovní. Vedle klasické nabídky čtyř nejžhavějších aktuálních pořadů České televize lze hledat v rubrikách Pořady, Podle data aVýběry, nebo si složit vlastní menu nejoblíbenějších pořadů. V něm se pak uživateli u seriálů a cyklických pořadů vždy po televizní premiéře automaticky načítá nový díl seriálu, respektive aktuální vydání pořadu. Vyhledávání pořadů v aplikaci je možné podle žánru i data – k dispozici jsou denní programové plány všech čtyř programových okruhů ČT.

„Aplikace iVysílání pro Android je maximálně přehledná a jednoduchá, maximálně intuitivní. Pokud zjistíme, že některé věci přebývají, nebo chybí, tak stejně jako u jiných aplikací vytvoříme rychlou aktualizaci, aby používání iVysílání bylo pro uživatele co nejpříjemnější,“ doplňuje Milan Fridrich.

iVysílání pro Google Android je již třináctou mobilní aplikací České televize. Diváci již čile využívají aplikace ČT24 pro iPhone, Android, chytré Nokie a systém Samsung Bada. Na stejných platformách jsou také aplikace sportovní ČT4. Speciálně pro iPad byly vytvořeny tři aplikace: ČT24, ČT4 a iVysílání. Právě iVysílání má svou speciální aplikaci také pro iPhone. Těchto dvanáct mobilních aplikací ČT má už přes 250.000 stažení a využívá je denně pravidelně několik desítek tisíc lidí.

„Česká televize sází na mobilní aplikace, protože chytré telefony a tablety jsou novým televizorem budoucnosti, který bude doplňovat klasické televizní přijímače a osobní počítače. Aplikace informují, přinášejí reportáže, umožňují živé sledování programu i přehrávání pořadů z archivu. Je to komplexní multimediální služba, která v budoucnu bude samozřejmostí. Nyní jsme na začátku, ale vývoj vypadá pro služby České televize slibně,“ popisuje Fridrich.

Česká televize plánuje na podzim vytvořit aplikace pro nový operační systémWindows Phone 7, který má běžet na nových chytrých mobilech Nokia. Půjde rovněž o aplikace ČT24, ČT4 a iVysílání. Hledají se rovněž možnosti pro nejmodernější verze smartphonu Blackberry.

V následujících měsících budou všechny dosud spuštěné aplikace České televize procházet revizí a aktualizacemi, tak aby reagovaly na technologický vývoj, zvláště nové možnosti telefonů, a aby přinášely služby, jež se ukáží jako klíčové pro zájem uživatelů aplikace používat.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek