Čtvrtek , 23. 01. 2025

Zdeněk

Mapy.cz – Stopař je venku

02. 11. 2016

02. 11. 2016

Mapy.cz umí ode dnešního dne zaznamenávat každý krok. Spustily totiž funkci, které říkají Stopař.

Výletníkům, ale i řidičům, cyklistům a fanouškům běhání stačí jeden klik a funkce Stopař spustí ukládání stop až do té doby, než ji v cíli zastaví. Vykreslené stopy včetně informací o vzdálenosti, času, průměrné rychlosti a výškovém profilu lze v aplikaci uschovat do takzvaného Batůžku, kam si lidé vkládají i svá oblíbená místa a výletní trasy. Zaznamenané stopy se přihlášeným uživatelům synchronizují z mobilních telefonů na web, odkud je možné je sdílet na sociální sítě. Stopař je zatím k dispozici v aplikaci Mapy.cz pro Android.

TIP: Mapy.cz s novým vozem – neříkej mi Street View

Stopař je funkce, se kterou inspirujete své okolí a uchováte si vzpomínky a záznamy z absolvovaných cest. Ať už je řeč o výletech českou krajinou nebo o pravidelných cyklistických výkonech,“ komentuje Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

Zdroj: Seznam blog

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek