Úterý , 19. 11. 2024

Alžběta

NETGEAR Nighthawk M5 – LTE mobilní router

20. 11. 2020

20. 11. 2020

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh nový LTE mobilní router NETGEAR Nighthawk M5 s podporou nejnovějších technologií 5G a Wi-Fi 6. Novinka nabízí vysoce rychlé a spolehlivé internetové připojení kdekoli na světě pro až 32 zařízení současně.

Nový kompaktní mobilní router Nighthawk M5 je vybaven moderní technologií 5G LTE Cat 22 s 4×4 MU-MIMO a 256-QAM, která poskytuje spolehlivé LTE připojení o rychlosti stahování dat až 4 Gb/s. Podpora nejnovějšího Wi-Fi standardu Wi-Fi 6 pak umožňuje toto připojení sdílet s až 32 zařízeními současně. Součástí mobilního routeru jsou také dva TS-9 konektory pro zapojení dodatečných externích antén, USB port a gigabitový ethernetový port s možností propojení zařízení se stávajícím domácím routerem v momentě, kdy klasické kabelové, optické či DSL připojení není zrovna k dispozici.

Mobilní router Nighthawk M5 lze snadno konfigurovat, spravovat a monitorovat prostřednictvím 2,4” barevného dotykového LCD displeje a mobilní aplikace NETGEAR Mobile. Obě možnosti nabízejí vedle ovládání klíčových funkcí zařízení také nepřetržitou kontrolu využití dat či prohlížení multimediálních souborů na mobilním routeru a jejich přehrávání na vybraném mobilním zařízení. Vysoké zabezpečení Nighthawk M5 obstarává řada pokročilých bezpečnostních funkcí, jako jsou WPA/WPA2/WPA3, VPN, oddělený přístup pro hosty, rodičovská kontrola a další.

Mobilní router Nighthawk M5 obsahuje také výkonný 5040mAh Li-ion akumulátor, díky němuž zařízení zvládne až třináctihodinový nepřetržitý provoz na jedno nabití.

Mobilní router Nighthawk M5 je k dostání v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 24 700 korun/950 euro s DPH.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtyři roky poté, co Google prohlásil, že chce blokovat soubory cookie třetích stran v prohlížeči Chrome, potvrdil, že nakonec nebude blokovat online sledovače. V roce 2020, přibližně v době, kdy Apple zablokoval soubory cookie třetích stran v Safari, Google trval na tom, že udělá totéž. O čtyři roky později se Google zdánlivě vzdal jejich blokování.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek