Sobota , 21. 12. 2024

Natálie

Nová bezzrcadlovka EOS M50 nabídne rozlišení 4K

27. 02. 2018

27. 02. 2018

Canon představil další novinku z produktové řady systémových fotoaparátů EOS M – doposud nejintuitivnější a technologicky nejpokročilejší bezzrcadlovku, EOS M50. Tento model je prvním systémovým fotoaparátem Canon, který umožňuje natáčení filmů v rozlišení 4K. Kromě toho má ve výbavě i obrazový procesor DIGIC 8 nebo otočný dotykový displej.


 

Hlavní přednosti fotoaparátu Canon EOS M50:

  • Kompaktní a elegantní design
  • Kompatibilita s širokou škálou objektivů Canon
  • Technologie automatického zaostřování s duálními pixely CMOS
  • Chytrá konektivita pro ovládání pomocí Wi-Fi a Bluetooth
  • Intuitivní ovládání

Canon EOS M50 je vhodným přístrojem pro uživatele chytrých telefonů a kompaktů toužících po kvalitnějších fotografiích a videích. Nově totiž dostanou k dispozici lehký a zároveň skladný fotoaparát, který nabízí vlastnosti digitální zrcadlovky. A to i včetně podpory výměnných objektivů, což je při vytváření mnoha typů snímků a záběrů zásadní výhodou.

Srdcem EOS M50 je snímač CMOS typu APS-C s rozlišením 24,1 megapixelů, který si skvěle poradí se špatnými světelnými podmínkami, zachytí i ty nejjemnější detaily a umožňuje kontinuální snímání rychlostí až 10 snímků za sekundu. Snímači sekunduje obrazový procesor DIGIC 8, který má dostatečný výkon pro práci s rozlišením 4K. Problémem proto není ani natáčení technicky vysoce kvalitních filmů či vytváření časosběrných snímků. Použitá technika přináší maximální standardní hodnotu citlivosti ISO až 25 600 i širokou škálu vylepšení v oblasti automatického zaostřování včetně systému AF s duálními pixely CMOS. Nechybí ani automatická optimalizace jasu (Auto Lighting Optimiser), digitální optimalizace vlastností objektivu (Digital Lens Optimiser) nebo vylepšování kresby v oblastech s vysokým jasem (Highlight Tone Priority).

Za pozornost stojí konektivita Wi-Fi1 a Bluetooth2 pro bezproblémové propojení fotoaparátu s chytrým zařízením nebo velký elektronický hledáček. Fotografování a natáčení filmů zjednodušuje také otočný dotykový displej s úhlopříčkou 7,5 cm, který dovoluje ovládat automatické zaostřování dotykem i přetažením. A samozřejmě podporuje pořizování záběrů z rozličných úhlů.

Na své si v případě nového modelu přijdou i příznivci mobilních technologií3 – Canon EOS M50 je kompatibilní s aplikací Camera Connect, která je k dispozici pro operační systémy iOS i Android. Umožňuje tak bezproblémovou spolupráci fotoaparátu s širokou škálou mobilních zařízení. Užitečná je také podpora technologie Bluetooth s nízkou spotřebou energie, díky níž může být EOS M50 neustálé propojený s tabletem nebo telefonem. Uživatelé tak mohou svá chytrá zařízení využít například k „probuzení“ fotoaparátu, ke vzdálenému snímání nebo třeba ke snadnému navázání Wi-Fi připojení pro vzdálené fotografování v režimu živého náhledu. Bezdrátová konektivita navíc dovoluje i přenos souborů a sdílení snímků na sociálních sítích, případně automatické ukládání fotografií a filmů do cloudové služby Canon Irista.

Snímky pořízené novým fotoaparátem jsou vždy plné detailů – zejména pak díky řadě optimalizačních technologií, které nabízí obrazový procesor DIGIC 8. Jakýkoli příběh tak lze zachytit do podoby filmu, ve kterém si diváci vychutnají všechny podrobnosti dané rozlišením 4K i realistické barevné podání. V případě rozlišení HD lze využít rychlosti až 120 snímků za sekundu a získat tak naprosto plynulý záznam akčních scén, případně tuto snímkovací frekvenci využít pro kreativní práci se zpomalenými záběry. Zajímavé jsou i rychlosti v případě fotografování – pokud se autoři rozhodnou využít kontinuální automatické zaostřování, mohou se spolehnout na rychlost až 7,1 snímků za sekundu, u kontinuálního snímání je pak rychlost až 10 snímků za sekundu.

Canon EOS M50 je prvním fotoaparátem, který podporuje nový 14bitový souborový formát RAW CR3. Díky nové variantě C-RAW lze snímky ukládat do souborů v plném rozlišení formátu RAW, ovšem při nižších nárocích na kapacitu paměťové karty – oproti standardnímu RAW jsou snímky menší cca o 30 až 40 procent.

Velkou výhodou EOS M50 je jeho kompatibilita s širokou škálou objektivů Canon. Přímo si nový fotoaparát rozumí s objektivy řady EF-M a prostřednictvím adaptéru EF-EOS M také s více než 80 objektivy EF a EF-S. Uživatelé tak pro zhmotnění svých nápadů mohou využít objektiv, který přesně odpovídá konkrétním záměrům. Nesporným přínosem je i patice pro příslušenství, díky níž lze připojit blesky Speedlite, a zdířka 3,5 mm pro připojení externího mikrofonu, například směrového stereofonního mikrofonu Canon DM-E1.

V kostce je tedy EOS M50 nejintuitivnějším a nejvýkonnějším modelem v dosavadní historii systémových fotoaparátů značky Canon. Díky spojení vysokého výkonu obrazového procesoru, moderního snímače a podpory filmů v rozlišení 4K získávají uživatelé pomocníka, který jim v jejich tvorbě zásadním způsobem usnadní cestu.

Standardní balení bude zahrnovat tělo fotoaparátu (v černé nebo bílé variantě), kryt R-F-4, popruh EM-200DB, baterii LP-12, nabíječku baterií LC‑E12E a nabíjecí kabel.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek