Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Rok 2012: Trendem mezi fotoaparáty budou kompakty s výměnnými objektivy

01. 02. 2012

01. 02. 2012

Hitem roku 2012 budou kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy, které v sobě spojují praktické malé rozměry běžných kompaktů a vynikající obrazovou kvalitu zrcadlovek. Podle odborníků z internetového obchodu Aaron.cz, předního prodejce fotoaparátů na českém trhu, roste zájem také o kompaktní fotoaparáty schopné natáčet video ve vysokém rozlišení.

V letošním roce e-shop Aaron.cz očekává velký zájem zákazníků o kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy. Bezzrcadlovky, jak se tyto fotoaparáty někdy také označují, nabízí vysokou obrazovou kvalitu zrcadlovek při zachování malých rozměrů a nízké váhy běžného kompaktu. Jejich velkou výhodou je široká nabídka objektivů, telekonvertorů a dalšího příslušenství. Fotografy oslovuje rovněž atraktivní design.

„Tento nový segment fotoaparátů se letos stane atraktivním jak pro amatérské, tak i profesionální fotografy. Zákazníci začnou kompaktům s výměnnými objektivy dávat přednost před levnými zrcadlovkami. Jsou totiž praktičtější a ve většině případů jsou s nimi i plně kvalitativně srovnatelné,“ uvedl Tomáš Kůs, obchodní ředitel internetového obchodu Aaron.cz, který patří mezi tři nevýznamnější online prodejce fotografické techniky v České republice. „Největší zájem očekáváme o fotoaparáty Sony NEX, Nikon 1 a Olympus PEN, k nimž si mohou fotografové přikoupit celou řadu objektivů a dalšího příslušenství,“ dodal Kůs.

V současné době roste zájem rovněž o klasické kompakty s možností záznamu videa ve vysokém rozlišení. Tyto fotoaparáty fungují jako kvalitní video kamera, a lidé si tak pro natáčení videa a fotografování nemusejí pořizovat dva přístroje. Fotoaparátů s možností záznamu full HD videa neustále přibývá a odborníci očekávají, že zčásti nahradí levnější typy videokamer.

Trendem roku 2012 budou také odolné outdoorové fotoaparáty s GPS systémem pro záznam zeměpisné polohy fotografovaného místa. „Tyto fotoaparáty jsou výbornou volbou pro cestovatele a různé dobrodruhy. Některé přístroje jsou vodotěsné do hloubky 10 m, a dokonce i mrazuvzdorné. Právě silný mráz totiž běžné fotoaparáty, přesněji jejich akumulátory, nesnáší příliš dobře,“ doplnil Tomáš Mähring, specialista marketingu internetového obchodu Aaron.cz.  

 

Očekávané hity pro rok 2012:

·         Sony NEX-7  – Novinka společnosti Sony pro jarní sezónu. Velmi kvalitní kompakt s výměnnými objektivy se snímačem velikosti APS-C a rozlišením 20,4 Mpx. Fotoaparát umožňuje natáčet video ve vysokém rozlišení s rychlým automatickým ostřením. Kompakt Sony NEX-7 je plný nejrůznějších pokročilých technologií – umožňuje mimo jiné tvořit i 3D panoramata. Samozřejmostí je optická stabilizace obrazu v objektivu.

·         Nikon 1 J1 – Nový kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy. Jeho výhodou jsou velmi malé rozměry a snadné ovládání. Nabízí snímač s rozlišením 10,1 MPx, rychlé sériové snímání a možnost záznamu videa v HD rozlišení. Unikátní funkcí je možnost pořizovat snímky před a po stisknutí tlačítka spouště, díky které žádný záběr nezmeškáte.

·         Olympus PEN E-PL3 – Bezzrcadlovky Olympus PEN jsou pověstné svým povedeným designem v retro stylu, jednoduchým ovládáním a širokou nabídkou kvalitních objektivů. Snímač o rozlišení 12,3 MPx  se spolu s kvalitními objektivy Zuiko Digital postará o vysokou kvalitu fotografií srovnatelnou s mnohem většími a těžšími zrcadlovkami. 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek