Sobota , 15. 06. 2024

Roland

ZyXEL rozšiřuje portfolio osobních cloudových úložišť

08. 03. 2016

08. 03. 2016

Společnost ZyXEL Communications představila dva nové modely síťových úložišť, NAS326 a NAS542. Obě zařízení využívají nejnovější aplikace ZyXEL zCloud a zDrive, díky nimž si uživatelé mohou vytvořit své osobní cloudové úložiště. Stále rostoucí počet kybernetických útoků na cloudové služby ohrožuje soukromí a také bezpečnost dat uživatelů. Úložiště NAS proto pomocí technologie RAID zajišťují bezpečnost dat během jejich uložení i sdílení s rodinou a přáteli prostřednictvím mobilní aplikace ZyXEL Drive.

Mobilní aplikace ZyXEL Drive umožňuje přes zařízení se systémem iOS nebo Android vzdáleně přistupovat k souborům uloženým v NAS326 nebo NAS542 a tyto soubory sdílet. Sdílením složek přes mobilní aplikaci navíc můžete svůj cloudový prostor přes privátní a bezpečné P2P (peer-to-peer) spojení poskytnout svým přátelům nebo rodině. Ti si tak úložiště NAS nemusí sami kupovat, protože stačí, když si na svá mobilní zařízení instalují aplikaci ZyXEL Drive.

Díky aplikaci ZyXEL zCloud v2.2 můžete svá oblíbená videa, hudbu nebo fotografie pouštět na velké obrazovce pomocí Apple TV, Google Chromecast, Roku 3, Amazon Fire TV nebo v chytrých televizích Samsung a LG. Společnost ZyXEL navíc vytvořila aplikaci ZyXEL FindMe, která ve čtyřech jednoduchých krocích a během 15 vteřin úložiště NAS vyhledá ve vaší domácí síti a připraví k provozu. Ušetříte si tak deset minut, které by vám jinak zabrala instalace utility NAS a samotného zařízení. K dispozici je také inteligentní desktopová aplikace ZyXEL NSM5.1 se širokou škálou nástrojů a srozumitelným uživatelským rozhraním, která osobní cloud přináší do mobilních zařízení. Rozhraní s více okny umožňuje současné provádění různých úkolů, což také přispívá k rychlému zprovoznění aplikací.

 

Specifikace modelu NAS326:

  • 1,3 GHz CPU, 512 MB RAM, až 2 pevné disky s kapacitou 6 TB (jedno jádro, duální vlákno)
  • Technologie RAID 0/1 s rychlostí čtení/zápisu 105/105,8 MB/s
  • 2 porty USB 3.0
  • Jeden konektor pro gigabitový Ethernet

 

 

 

Specifikace modelu NAS542:

  • Dvoujádrový 1,2 GHz procesor, 1 GB RAM, až čtyři pevné disky s kapacitou 4 TB
  • RAID 1/5/6/1+0
  • 3 porty USB 3.0
  • Jedna čtečka karet SDXC
  • Dva konektory pro gigabitový Ethernet
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Plánování společenských událostí, veletrhů nebo prodejních akcí může být náročný úkol. Každý organizátor hledá ten správný prvek, který udělá z události nezapomenutelný zážitek. Přenosné party stany, známé také jako reklamní nebo prodejní stánky, jsou tímto prvkem, který přidává do každé akce nádech jedinečnosti a pohodlí.

Nepřehlédněte

Dražší reproduktory Eneby z Ikea doznaly poměrně dobrých hodnocení od různých recenzentů na našem webu (jako českém). Proto nám nedalo a zakoupili jsme ten nejmenší z rodiny, přenosný s netradičním vzhledem oproti konkurenci, za 499 Kč.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek