Čtvrtek , 18. 04. 2024

Valérie

MĚŘTE RYCHLEJI A NA VĚTŠÍ VZDÁLENOSTI S LASEROVÝM DÁLKOMĚREM FORESTRY PRO II

04. 12. 2019

04. 12. 2019

Forestry Pro II je inovovanou verzí modelu Forestry Pro, který je velmi uznávaným přístrojem na průzkum v oblasti lesnictví. Nový přístroj nabízí rozšířený měřicí rozsah od 7,5 do 1 600 m, vyšší přesnost a rychlejší reakce. Technologie HYPER-READ nyní zaručuje zobrazení výsledků na interním displeji do 0,3 s.

Měření zahrnují skutečnou vzdálenost, vodorovnou vzdálenost, výšku, úhel a výškový odstup – rozdíl mezi výškami dvou objektů. V případě, že je viditelná základna i vrchol objektu, lze použít dvoubodové měření. Pokud jsou základna a/nebo vrchol objektu skryté, poskytuje přesnější výsledky tříbodové měření.

Výsledky se zobrazují rovněž na velkém externím displeji, jehož rozměr se zvětšil z 1,7 na 2,1 palce. Externí displej je nyní podsvícený a nabízí třístupňovou regulaci jasu pro snadnou čitelnost měření i v tom nejtmavším lese.

Nová funkce protokolu umožňuje uložit až 250 měření, která se zobrazují v číselném pořadí na podsvíceném externím displeji. Díky tomu se nemusíte zastavovat a dělat si poznámky, a pokryjete tak větší oblast v kratším čase.

Klíčové vlastnosti

 • Rozsah měření: 7,5−1 600 m
 • Měření skutečné vzdálenosti, vodorovné vzdálenosti, výšky, úhlu a výškového odstupu –rozdílu výšek dvou objektů (navíc včetně tříbodového měření výšky mezi dvěma body).
 • Současné zobrazení výsledků měření na interním a externím displeji. Souběžné zobrazení výsledků měření na externím displeji.
 • Podsvícený externí displej se snadnou čitelností i v tmavých prostředích, tedy například v lesnictví. Tři nastavitelné úrovně jasu podsvícení.
 • Funkce protokolu ukládající a zobrazující až 250 výsledků měření.
 • Rychlé a stabilní reakce měření bez ohledu na vzdálenost − díky technologii HYPER-READ.
 • Zobrazení výsledků měření do přibližně 0,3 s na interním displeji.
 • Systém přepínání priority objektů pro měření překrývajících se objektů:
 • Režim priority prvního objektu zobrazuje vzdálenost k nejbližšímu objektu − praktické při měření vzdálenosti objektu před pozadím, se kterým se částečně překrývá.
 • Režim priority vzdáleného objektu zobrazuje vzdálenost k nejvzdálenějšímu objektu –praktické pro zalesněné oblasti.
 • Vysoce kvalitní monokulár se 6násobným zvětšením a vícenásobnými antireflexními vrstvami pro jasný a brilantní obraz.
 • Konstrukce okuláru s velkým předsunutím výstupní pupily pro snadná pozorování i při použití brýlí.
 • Funkce dioptrické korekce pro vyšší pozorovací komfort.
 • Jednotlivá a plynulá měření (v délce až 8 s)
 • Vodotěsné (do 1 m po dobu 10 minut) provedení odolávající zamlžování (přístroj však není konstruován pro použití pod vodou). Prostor pro baterii odolávající dešti.
 • Široký rozsah pracovních teplot: −10 °C až +50 °C.

Předpokládaná cena je 11 990 Kč.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek