Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Nadstandardní komponenty BurrBrown a ESS Sabre v DAC přístroji za nízkou cenu? S pár kompromisy si lze sáhnout na dost slušný zvuk za 400 korun. Například jako upgrade zvuku k notebooku je to dobrá koupě. K mobilu už je to dosti kompromisní. Zaujmout může i jako možnost vestavby například do reproboxů, nebo k Raspberry Pi.

Diskuze k článku

3 komentáře

  1. Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu?
    Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Nechci vám brát iluze, ale akumulátory telefonů, powerbank atd. opravdu nemají výstupní napětí 5V – natož stabilních 5V. Takže mezi akumulátorem a USB portem je vždycky měnič. Navíc na akumulátoru telefonu „visí“ těch měničů několik. Kromě toho 5V pro USB několik na nižší napětí pro pro procesor, paměti, atd. a minimálně jeden na napětí vyšší pro displej. A všechny tyto měniče jsou zdrojem rušení – stejně jako i většina ostatních komponent mobilu. Takže stabilita a „čistota“ napájení není dána obecně typem zařízení (PC versus mobil), ale vždycky záleží na kvalitě provedení konkrétního přístroje.

    1. Kvalitnější, než z PC
      Kvalitnější, než z PC/notebooku připojeného k napájení. Tak to bylo myšleno. A může to být jak píšete, dle provedení. Výhodou mobilu může být právě to, že je oddělen od elektrické sítě.

      Obecně se za dobrý zdroj považuje baterie (tvrdý zdroj) patřičného napětí s minimem měničů. Je však pravda, že akumulátor v mobilu a vše kolem není úplně tento případ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek