Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.
Již před čtvrt rokem jsme se poprvé zmínili o tomto stroji, který na papíře působil jako příjemné oživení scény ultralevných cloudbooků, říkejme jim klidně dále notebooky. Čekání se však i kvůli oslavám čínského nového roku protáhlo. Na rozdíl od aktérů známého dramatu jsme se dočkali. Vyplatila se zákazníkům trpělivost?
© 2017 - 2024 digilidi.cz
3 komentáře
levné čínské DAC – přehled
Pěkný přehled dalších čínských DAC: https://nobsaudiophile.wordpress.com/2019/09/24/ultra-cheap-chinese-dac-amp-mini-reviews-absurdly-inexpensive-audio-solution/
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu?
Kvalitnější 5V napájení z akumulátoru telefonu? Nechci vám brát iluze, ale akumulátory telefonů, powerbank atd. opravdu nemají výstupní napětí 5V – natož stabilních 5V. Takže mezi akumulátorem a USB portem je vždycky měnič. Navíc na akumulátoru telefonu „visí“ těch měničů několik. Kromě toho 5V pro USB několik na nižší napětí pro pro procesor, paměti, atd. a minimálně jeden na napětí vyšší pro displej. A všechny tyto měniče jsou zdrojem rušení – stejně jako i většina ostatních komponent mobilu. Takže stabilita a „čistota“ napájení není dána obecně typem zařízení (PC versus mobil), ale vždycky záleží na kvalitě provedení konkrétního přístroje.
Kvalitnější, než z PC
Kvalitnější, než z PC/notebooku připojeného k napájení. Tak to bylo myšleno. A může to být jak píšete, dle provedení. Výhodou mobilu může být právě to, že je oddělen od elektrické sítě.
Obecně se za dobrý zdroj považuje baterie (tvrdý zdroj) patřičného napětí s minimem měničů. Je však pravda, že akumulátor v mobilu a vše kolem není úplně tento případ.