Středa , 14. 05. 2025

Bonifác

Vše v jedné kostce: Yamada HTV-200XU

28. 03. 2007


Občas se zdá, že se výrobcům hon za integrací všeho do jedné krabice začíná poněkud vymykat z ruky. Dnes se mi do mailu dostalo toto podivuhodné věžo-televizo-dvd combo od Yamady. Mohlo by se jednat však o kombinaci pozoruhodně účelnou.

Yamada už nějakou dobu vyrábí standardní mikrověže s integrovaným DVD přehrávačem, ale evidentně se Umax rozhodl jít ještě dál a nyní přichází s modelem HTV-200XU. Do něj přibyla navíc sedmipalcová LCD obrazovka (rozlišení neuvedeno, ale asi bude standardních 480x234bodů) a integrovaný televizní tuner. A to jak analogový, tak digitální. Takže se rázem jedná i o duální LCD televizor a settop box v jednom.

DVD část bude podporovat přirozeně i DivX a XVid, datasheet se nezmiňuje o použitém čipsetu ani formátech titulků. Přibalené dvoupásmové reproduktory vypadají masivně, ale uvidíme jak budou se svými 30W RMS zvučet.

Bylo by jistě nemilé, kdyby se reprodukce DVD i televize omezovala na integrovaný displej, ale naštěstí je k dispozici celá plejáda A/V výstupů jako SCART, YUV, S-Video nebo stereo a koaxiální digitální výstup pro zvuk. Našlo se místo i pro sluchátkový konektor a USB port pro připojení flashdiku.

Na první pohled tedy velmi zajímavý počin, uvidíme jak to s ním bude vypadat ve skutečnosti až se v polovině dubna objeví v naší distribuční síti. Zvláště jak si poradí s češtinou v DivX titulcích a českým EPG v DVB-T vysílání Předpokládaná cena zhruba 6700Kč bude možná pro leckoho vysoká, ale když uvážíme, že nahradí minimálně čtyři samostatná zařízení, není to zas tak mnoho.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek