Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

3 důvody, proč by všechny telefony měly mít dva porty USB-C

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.

25. 08. 2024

25. 08. 2024

Nabíjíte a posloucháte hudbu

První a nejběžnější scénář, kdy bychom všichni rádi druhý port USB-C, je situace, kdy chceme nabíjet telefony při poslechu hudby. Již nemáme konektory pro sluchátka, takže se při poslechu hudby na kabelových sluchátkách musíme spolehnout na adaptéry s konektorem USB-C nebo sluchátka USB-C. Můžete namítnout, že bezdrátová sluchátka jsou jasným řešením, ale ne každý je miluje. I když možná máte bezdrátová sluchátka pro poslech hudby, pro mobilní hraní jsou hrozná. Pokud trávíte jakoukoli dobu hraním na telefonu, budete souhlasit. I ty nejlepší modely mají znatelné zpoždění mezi tím, co se děje na obrazovce, a tím, co slyšíte.

Připojíte více příslušenství

Pokud přenášíte soubory do nebo z počítače ve spěchu a v telefonu dochází šťáva, rádi byste pokračovali v přenosu souborů při dobíjení baterie. Připojení telefonu k počítači technicky nabíjí baterii, ale je to velmi pomalé. I když mohu přenášet soubory přes cloud, je to výrazně pomalejší než USB a záleží na každé vteřině, pokud mě tlačí čas. Dalším skvělým nápadem je použít adaptér USB OTG (On-The-Go) pro připojení flash disku nebo pevného disku k telefonu, když se nabíjí. Ve skutečnosti vám OTG umožňuje připojit k telefonu řadu zařízení USB, jako je ovladač, klávesnice, myš a dokonce i ethernetový kabel. OTG je doplněk ke stovkám dalšího příslušenství USB-C, které nevyžadují adaptér.

Redundance pro prodloužení životnosti

Posledním, ale možná nejdůležitějším důvodem je nadbytečnost. Pokud vypadne USB-C port vašeho telefonu, nemáte jej jak nabíjet, natož k němu připojit příslušenství. Vaše jediné dvě možnosti jsou vyměnit telefon nebo vyměnit port, což je obtížný postup. Můžete se rozhodnout zaplatit za to profesionálovi, ale je to drahé. Navíc váš telefon ztratí své voděodolné vlastnosti v okamžiku, kdy naříznete do továrního těsnění. To vše by se dalo opravit tím, že nám jednoduše poskytnete druhý port USB-C. I kdyby neměl rychlé nabíjení, pořád by to byla lepší alternativa k vyhození jinak naprosto dobrého telefonu.

K TÉMATU  Umax VisionBook 10Wi Plus z rodu přizpůsobivých

I když ne každý potřebuje druhý port USB-C na svém telefonu, nemůžete namítnout, že by to přesto nebyl vítaný doplněk. Hráči a pokročilí uživatelé, kteří si kupují špičkové telefony a očekávají, že ze svých telefonů vymáčknou maximum, to jistě ocení. Stojí za zmínku, že některé telefony mají dva porty USB-C.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Klasické konektory tu s námi nejen v noteboocích budou ještě dlouho

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek