Středa , 02. 04. 2025

Erika

První USB 3.0 dokovací stanice s podporou 4K

18. 09. 2014

18. 09. 2014

Najdete jej pod nepříliš „sexy“ jménem SenseVision CSV-3103D u značky Club-3D, známé výrobou levných grafických karet.Co konkrétně tedy získáte po připojení této krabičky k vašemu ultrabooku, notebooku, počítačí prostřednictvím jediného USB 3.0 portu? Samozřejmě můžete stanici připojit i k USB 2.0, avšak 4K rozlišení se nedočkáte.

Pokud jde o grafické porty, vzadu nechybí žádné z moderních digitálních grafických rozhraní: DVI (max. rozlišení 2048 × 152), HDMI i DisplayPort, přičemž slibované 4K rozlišení (3840 × 2160) zvládne tato externí grafická karta přo obnovovací frekvenci 30 Hz, což není mnoho. Dále na zadní straně nechybí RJ45 pro gigabitový Ethernet, USB 3.0 port s podporou nabíjení výstupním proudem až 1,5 a samozřejmě napájecí konektor (spotřeba při zatížení činí asi 14 W).

TIP: USB 3.1 bude mít nový konektor

Boční stranu doplňují další dva USB 3.0 porty s audio vstupem a výstupem. Pokud vám to za 169 USD (asi 3 600 Kč) přijde jako dobrý nákup, v říjnu „sjíždějte“ eshopy. Podporované operační systémy jsou Windows 7 SP1, Windows 8 / 8.1.

Zdroj: Club 3D, TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek